• |
ide | kryesore

Berisha zbulon datën e protestës së parë të opozitës së tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha njofton datën e protestës kombëtare, e cila sipas tij do të mbahet në Tiranë. Ai tha se beteja e jashtëzakonshme do mbahet në 7 korrik


Berisha u shpreh se është menduar që ajo të quhet fronti për shpëtimin e Shqipërisë ndërsa e cilësoi atë një betejë të jashtëzakonshme.


Do e quajmë front për shpëtimin e Shqipërisë apo me një emër tjetër do e shohim por ne do ne duhet të funksionojmë si front. Më 7 Korrik është menduar të jetë data e protestës së madhe në Tiranë. Kjo është betejë e jashtëzakonshme dhe e rëndësishme. Kjo betejë duhet të shtrihet në mbarë vendin.

Protesta duhet të lindë aty ku lind e padrejta. Revolta duhet të lindë aty ku lind dhuna. PD do bëjë gjithçka që t’i jetësojë këto parime. Ky është një regjim që nuk Meriton të ekzistojë asnjë ditë. Përpiqem të rikujtoj bashkëbiseduesve të mi se pas vitit 1990 Ramiz Alia nuk ishte pa mbështetje. Televizionet e huaja e quanin Gorbaçovi i Ballkanit edhe pse vriste të rinj në katër anët e kufirit të Shqipërisë. Ato nuk përcilleshin ose injoroheshin. Unë nuk habitem kur dëgjoj deklarata në mbështetje të Edi Ramës.

E rëndësishme është që ne të marrim përgjegjësitë tona para shqiptarëve. Duhet të bazojmë qëllimin tonë në parime të drejta. Të luftosh se Edi Rama po Lufton korrupsionin pse mbush një sallë do të thotë të tallësh me shqiptarët. Në çdo licencë dhe leje ka vetëm vjedhje. Shefi i kadastrave thonin që janë djegur regjistrat. Lidhur me protestat mendoj se duhet të jenë shumë të forta, por ky problem duhet të jetë çështje e debatit të përbashkët. Një front kundër kësaj qeverie dhe këtij regjimi është jetik, – theksoi ai.

13 Comments

 1. do marresh karin ne goje me keto protesta me 300 vete qe vijne per ndonje byrek me dhalle apo sandwich me laker turshi

  1. Per byreke, per sufllaqe, per kar bythes jetoni ju o patronazhiste! Njerezit do dalin e do ju shkerdhejne robt edhe per nje aresye te thjeshte: se jeni bere te padurueshem duke mare rrogen nga taksat e fukarenjve shqiptare e duke ju care karin me leket e tyre. Do ju qihet Ramazani dhe ato baxhellat patronazhiste o lgbt-ra te partise ngjyre mavi.

 2. Me ne fund por a do e bej… me 80 vjecaret Kaperxhiu, Malkaj… kunder Rames dal ne cdo proteste por kurre per interesat personale te Berishes te kamufluara me retorike qytetare. Ata qe jane krah Berishes jane njerez aventuriere qe bejne sikur harrojne shkarrimin e prones dhe demokracise qe i ka bere lugati Berisha dhe lugeterit e tjere ish komuniste dhe te korruptuar shqiperise dhe shqiptareve. U shofte fara e mashtruesve te kuq.

  1. Aha, mire demokrat prit dil nga 2055 kur te behet kryetar PDja ndonje amqe akoma ska lindur akoma. Berisha nuk ka asnje hall personal o “demokrat”. Berisha e beri luften e tij, jua plasi ne fytyre qoken e non grates si nepunesve te Sorros ne State Dept dhe ketyre ushtareve te tij ketu ne Shqiperi. U be 1 vit qe ju kerkon cdo dite faktet dhe keto nuk nxjerrin asnje te vetem. Sala nuk eshte 30 vjec e po e ben per karriere, ai ne fund te jetes se tij fizike eshte por po e ben kete si nje detyrim e pergjegjesi ndaj shqiptareve e jo se do perfitoje ndonje gje per vete se jeten e tij ne terezi e kishte dhe. Perballe ketij regjimi kokaine, vetem ky mobilizon njerez e ngjall pak shprese. Te ishte per te tjere do duhet te presim sa te behet Zahoja kryeminister, koha qe mbase athere ti ndoshta mund te dilje ne protese. Kshu shoku “demokrat” kshu😜

   1. HHHAAAA. Sala nuk eshte 30 vjec dhe nuk po e ben per karier!!!! Sala eshte per burg. Po beni sikur sapo kemi lindur dhe nuk dime asgje. Komunist eshte, ja cfare eshte. Ashtu si komunizmi genjeu nje popull per kaq kohe ashtu po ju genjen edhe Sala juve truthareve.

  2. Ik mor zorraxhi rilindje mos na hap barkun. ne proteste nuk diletper ate qe ka opozitën por per vete. Sa per interesa personale, edi rama me buxhet e rilindjes pse po rritet e po na vjedhin, per te miren e popullit? eh mor gjynafqar i rilindur

   1. Per te protestuar kundra perversit Rama kam bere gabimin politik te jetes time duke marre pjese ne protesten qe organizoi xhambazi injorant e hajdut, president Meta i cili po e pranoi Rama se ka per turp te bashkohet prap me te. Berisha eshte e keqja e madhe e politikes se djathte qe une i perkas, une ndryshe nga ju kam memorie te kujtoj cfare ai i beri prones private dhe publike, 97, shkaterrimin e ushtrise, territorit me zaptimet, ndertimet pa leje dhe legalizimet pa harruar as Gerdecin, bemat e vajzes dhe djalit te tij. Nuk rrezohet kurre Rama e protestat e Berishes, ju qe shpresoni Shkelzenin do merrni Zahon.

 3. Besoj ne te njejten date a ndonje dite me eshte mbajtur protesta e fundit e opozites, protesta qe pasoi zgjedhjet lokale te 2019.

 4. TE GJITHE DO JEMI ATY , TI ZHDUKIM QELBESIRAT
  NE 7 KORRIK KURVAT MAVI TE GJEJNE VEND E TE FUTEN .
  BOLL NE ROBERI , BOLL SUNDIMIT TE HAJDUTEVE MAVI .

 5. Mos harroni kendoni himnin ne fund.
  Jeni rrotkarizuar fare me idiotlliqet e non grates. Mos e cani koken se ne 8 korrik bie rama. Ne 9 behen zgjedhjet. Ne 10 non grata behet kryekari i qeveris.
  Hahajajaj
  Eh sa her keni per te ber demonstrata ju. Deri nga 2033 ne shesh me te riun sali non grata. Mos u tutni o bythecat e pd. Do vononi nje dekad akoma, po ne fund do shperbleheni.

  1. A ty te qifte robt bordi i naftes o sufllaqe😂. Ti normal, qe te rrije skizofreni i Kristaqit ne pushtet, je gati te hash fara luledielli tere diten e te jetosh skllav tere jeten or bythqir patronazhist. Ikni ne Serbi mer ju qifsha robt e rraces komuniste sic po shkerdhehet dhe Paulini me Vucicin.

 6. Berishizmi nuk eshte nje levizje politike e cila zgjidhet nepermjet pelqimit racional kjo levizje eshte levizje fashiste. Fashizmi i joshi përkrahësit e saj më shumë duke ndikuar psikologjikisht, duke vënë në dukje e duke reflektuar mbi problemet e ngulitura thellë në ndërgjegjen njerëzore të shkaktuara nga shkeljet e ligjeve shoqërore dhe një perceptim e ndjenje kalbëzimi dhe humbjeve të vlerave morale të shoqërisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.