• |
ide | kryesore

FKA Twigs flet për abuzimin nga aktori i njohur

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja FKA Twigs ka folur së fundmi  për padinë e saj civile kundër Shia LaBeouf në një intervistë me British GQ.

Në fund të vitit 2020, FKA Twigs pretendoi në padinë e saj se ajo ishte përballur me “abuzime të pamëshirshme” nga duart e ish-të dashurit LaBeouf. Ajo rrëfen mënyrën se si e mbajti jetën e saj private gjatë dhe pas abuzimit të supozuar, dhe zbuloi se çfarë e detyroi të fliste për të.


“Thjesht nuk doja që dikush tjetër të lëndohej, tha Twigs, e cilaipunon me Sistah Space, një organizatë që ofron ndihmë për të mbijetuarit e abuzimit. “Nëse do të kemfëmijë, dua që ata të dinë i kam dal zot vetes sime, dhe kjo është e rëndësishme. Dhe ndonjëherë, të mbroshveten tënde është e dhimbshme. Ndonjëherë mund të shkaktojë më shumë trauma dhe ndonjëherë mund të jetë përçarëse. Njerëzit e bëjnë këtë.” Nuk pres që ju të ngriheni për veten tuaj, por unë e bëra dhe jam krenare për këtë, dhe ajo që më ndodhi nuk ishte e drejtë.”

Artistja shtoi se është mirënjohëse që ishte në gjendje të vazhdonte karrierën e saj pavarësisht abuzimit të dyshuar të aktorit

“Një nga arritjet më të mëdha të gjithë jetës sime ishte të mbaja bashkë gjërat e mia. Ishte një nga gjërat për të cilat jam më shumë krenare, që munda të shkoja në turne dhe të bëja intervista dhe të qëndroja e hijshme dhe të ruaja qetësinë”, tha ajo. “Unë as nuk e di nëse është e drejtë apo e gabuar që kam qenë në gjendje ta bëj këtë. Unë e shikoj këtë si një dëshmi të edukimit tim dhe një dëshmi se sa shumë e dua artin tim dhe një dëshmi se sa shumë dua të paraqitem për njerëzit që blenë bileta për koncertin tim, sepse ndonjëherë ishte kaq e vështirë.”

Duke folur me Gayle King vitin e kaluar, FKA Twigs detajoi disa nga incidentet e dhunshme që dyshohet se ndodhën gjatë lidhjes me Shia. Pasi rrëfeu përvojat e saj, të cilat ekipi ligjor i LaBeouf i ka mohuar, ish e dashura  e tij, Margaret Qualley falënderoi Twigs që kishte guximin të fliste kundër sjelljes së aktorit./Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.