• |
ide | kryesore

Marina Granovskaia largohet nga Chelsea e mbuluar nga miliona: Boehly president e drejtori sportiv i Blues

-Instant, F1, Sport


Revolucion në shtëpinë e Chelsea. Në orët e fundit, Bruce Buck është larguar nga presidenca e klubit dhe Todd Boehly është emëruar presidenti i ri. Amerikani, përmes një shënimi të publikuar në faqen zyrtare të klubit dhe në rrjetet e tij sociale, ka njoftuar këshillin e ri të administrimit të Blues. Nëntë anëtarë dhe mes tyre nuk është Marina Granovskaia, e cila i thotë lamtumirë përgjithmonë Stamford Bridge. “Zonja e Hekurt”, e cila drejtonte merkaton e klubit, përshëndet Londrën me një zgjidhje të këndshme. 47-vjeçarja ka rreth njëzet vjet që menaxhon dhe mban llogaritë në rregull dhe, sipas Daily Mail, do të fusë në xhep mbi 20 milionë euro.

Granovskaia dhe Chelsea kanë rënë dakord që ajo do të mbetet në dispozicion për gjithë kohëzgjatjen e dritares së merkatos së verës, në masën e nevojshme për të mbështetur tranzicionin. Por kush do të jetë drejtori i ardhshëm sportiv? Pasardhësi i tij, për momentin, do të jetë gjithmonë Todd Boehly, i cili do të luajë kështu një rol të dyfishtë, duke pritur për të gjetur një Drejtor Sportiv përfundimtar.

Pas konfirmimit të lamtumirës së Buck dhe Granovskaia, presidenti emëroi bordin e ri të drejtorëve. Do të jenë Behdad Eghbali dhe José E. Feliciano, pronarë bashkë-kontrollues, Mark Walter, Hansjörg Wyss dhe Jonathan Goldstein, bashkëpronarë, Barbara Caronte, Lord Daniel Finkelstein OBE dhe James Pade.

Boehly më pas përshkroi vizionin e tij për Blues: “Si kujdestarë të Chelsea FC, ne tani fillojmë të zbatojmë vizionin dhe planin tonë afatgjatë për klubin, duke krijuar një përvojë të jashtëzakonshme për tifozët e tij pasionantë dhe besnikë dhe duke vazhduar të luftojmë për vlerësimet më të larta në përputhje me historinë e dekoruar të Chelsea. Duke punuar së bashku, krah për krah, ne jemi të vendosur fort për të fituar, si brenda dhe jashtë fushës. Për ne kjo përpjekje ka filluar”.

Në fund, presidenti i Blues ka dashur të falënderonte Granovskaian për punën e bërë në vitet e fundit: “Falënderojmë Marinën për shërbimin e shkëlqyer shumë vjeçar ndaj Klubit dhe i urojmë të gjitha të mirat për iniciativat e saj të ardhshme”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *