• |
ide | kryesore

Shqiptarët në veri: Faturat e energjisë elektrike nuk ia paguajmë kompanisë serbe (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Disa qytetarë shqiptarë, të anketuar nga Radio Evropa e Lirë në veri të Mitrovicës, thonë se nuk do të paguajnë rrymën e shpenzuar, nëse paratë e tyre i shkojnë një kompanie serbe. Më 21 qershor, Kosova dhe Serbia kanë arritur te një dakordim, që i hap rrugë faturimit të rrymës në veri. Ndiqni vëzhgimin e REL. 
1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.