• |
ide | kryesore

Berisha për protestën: Më 7 korrik gjithë Tirana do të derdhet në shesh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ftoi sërish sot qytetarët shqiptarë për të marrë pjesë në protestën e 7 korrikut në orën 19:00.

Duke folur në hyrje të Kuvendit, ai tha se protesta do të jetë ndaj qeverisë dhe ndaj Parlamentit.


“Thelbi i asaj tryeze të djeshme ishte një dhe vetëm një: protestë dhe vetëm protestë. Qytetarët duke filluar nga interesi i tyre kombëtar, te shëndeti, vendi i punës, xhepat e tyre, ndjejnë se janë në rrezik të madh. Tirana e tëra do të derdhet në shesh. Do të protestohet ndaj qeverisë, parlamentit”, u shpreh Berisha.

Sipas tij “Kjo nuk është vetëm një protestë e PD-së, e shoqërisë civile. Duhej që data të gjente një miratim të plotë nga shoqëria civile. Rama nuk është larguar, por Rama do të largohet”. 

13 Comments

  1. Hahaha… O sot o kurr.
   E sigurt qe asgje s do ndodh ne 7 korrik. Po pastaj???
   Pastaj ne shtator, o sot o kurr.
   E keshtu me radh per nja 15 vjet ose sa te ket jet non grata.
   Jeni ber per gjynof.

   1. lere gjynofin por bashkuhu edhe ti kunder kesaj klike . A nuk e paguan edhe ti naften 2600 leke per liter , a nuk epaguan edhe ti vajin 4000 litrin? Po e pesojme te gjithe pa dallim partie , vetem nje elite e vogel hajdutesh po perfiton ,prandaj veji gishtin kokes . Reago sa me pare , neser do jesh pa breke .

 1. Shume mire do beni te dilni ne shesh. Mos harroni te merrni me vete ato hekura, cekica, qysqi e cfare tju zere dora. Jane nga ato gjera qe dini te beni me mire. Keni nje komunist ne krye qe nuk dorezohet kollaj. Keshtu thonin edhe komunistet. Revolucionaret deshtojne kur humbasin besimin.

 2. Tironcit qe ky i masakroi pranat dhe i degdisi nga administrata publike njesoj si Rame drogaxhiu dhe Lali plehu, KURRE me ne protesta per Familjen e Sali Berishes.

 3. Po sale po.
  Atje do na kesh, ne rradhen e pare do jemi. Duke pir kafe, e duke qesh me budallenjt qe do mbledhesh.
  Je kart e djegur, ti dhe kush do qe beson te ty.

 4. hihihihi ne 7 korrik do ja marresh ne goje Edi Rames ti dhe ceta e “tokes xanum” te Tiranes .Tironsit e vertete nuk dalin ne proteste te shpetojne bythen e nje familje kriminale non grata

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.