• |
ide | kryesore

Berisha: Shkaku për dështimin me negociatat nuk është Bullgaria, por Edi Rama me mandatin e tretë të vjedhur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Për dështimin me negociatat Sali Berisha gjen fajtorin te Edi Rama. Kreu i PD ka reaguar përmes një statusi në faqen e tij në Facebook. 


Reagimi i plotë


Mandatin e trete nuk e fitove, por e vodhe!
Prandaj kurre nuk çelen negociatat me ty!!
Te dashur miq,

I sfazuar nga ‘JO’ e madhe e lidereve te BE per hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, Edi Rama u soll sot ne samitin ne te cilin tha se nuk do te shkonte, si nje dhi e zgjebosur qe mban bishtin perpjete!

Ai rrahu gjoksin duke thene si me krenari se: ‘M’u ndesh te fitoja nje mandat te trete qe te vazhdoja te prisja per celjen e bisedimeve dhe ishte shume te thoja te verteten qe arsyeja nuk eshte thjesht Bullgaria.’

Ne fakt, i them ketij hokatari, shkaku kryesor sic pohon edhe ai vete, nuk eshte Bullgaria, por pikerisht mandati i trete i rrembyer nga ai duke vjedhur vota.

Ky eshte shkaku i te gjitha shkaqeve qe me te BE nuk hap negociatat me Shqiperine.
Me Edi Ramen negociatat nuk hapen kurre!

Me 7 korrik te gjithe jeni te ftuar ne proteste!
Largimi i Rames eshte shpetimi i Shqiperise! #sb

7 Comments

  1. Largimi i Rames mund te jet i nevojshem Po ardhja jote nuk eshte se eshte maksimumi dhe ne interesin e shqiptareve sa te kesh njoll ne biografi. Pervec nje pjese te atyre qe te kan votuar, ste voton njeri tjeter.

  2. Bravo Berisha.
    Sapo te vish ti ne pushtet, do hapen negociatat.
    Prandaj Rama ne 7 korrik duhet te ta liroj zyren.

    1. Eshte Rama qe vodhi vullnetin e shqiptareve dhe Basha qe krisi e iku ne plazh te nesmen ne nje kohe qe duhet te ikte me dosje te videove ku patronazhsistet komisionere edhe pse me kamera siper kokes nuk e rrunin duke bere votat e PD te pavlefshme duke vene e mbivendosur shenja ne to. Kshu shoku Astrit!

  3. Une jam, skeptik per protesten qe do te udhehaqe Berisha, sepse nuk ka asgje qe te ben te besosh se do kete sukses! E para eshte se fillon ne oren 19, pra pas gjuimt te drekes! E dyta nuk ka asnje pregatitje e njerezve, nuk ka nje komunikate,nga organizatoret, qe duhet te lexohet shpesh e spesh neper televizione radio e rrjetet sociale, nuk ka flete te shtypura nga kjo komunikate qe ti shperdahen njerezve per ti sqaruar edhe nje here se per ç’fare behet dhe si arrihet tek pembysja e sistemit trdhtaro -kleptokrat!Per te bere protesta qe te shkundin opoinionin duhet propagande dhe optimizem, jo me perserit protesat e vaketa te llullit, qe druhem se ashtu do ndodhe!!Se treti miltantet e PD dhe shqiptaret qe e ndjejne se , duhet te bashkohen te shkruajme pjese nga kjo komunikate neper mure ne te gjithe qytetet e fshtrat e vendit! Keshtu njerezve do i rritet besimi, tek opozita, ndrysh po deshtoi edhe kjo , me mire te mos filloje fare se do duhet shume kohe te riparohet:! Ps: Ne ukraune per rrezimin e Ianoukovtik u ben protetsta dite e nate deri ne rrezimin e tije, kete duhet te kene paraysh organizatoret qe te arrihet qellimi i shumepritur i Shqiptareve, ndryshe na leni te fleme gjumin e vdekjes! Nuk behet me……. gishta ajo pune!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.