• |
ide | kryesore

Brad Pitt rrëfen betejën me depresionin: Ndihesha i vetmuar

-Instant, Paparazzi, Slider

Brad Pitt ka folur së fundmi për betejat me shëndetin e tij mendor.

Gjatë intervistës me GQ, Brad zbuloi se kishte “kaluar vite me një depresion të shkallës së ulët”.


“Gjithmonë jam ndjerë shumë i vetëm në jetën time”, u shpreh aktori . “I vetëm gjatë kohës që isha fëmijë, i vetëm edhe këtu në Los Anxhelos, dhe me të vërtetë deri vonë nuk kam pasur një pranim më të madh të miqve dhe familjes sime. Por, kur mbart dhimbje të vërtetë dhe gëzim të vërtetë njëkohësisht, kjo është pjekuri, kjo është rritje.”

Dëshira e sapogjetur e Pitt për një mënyrë jetese më të shëndetshme erdhi pasi martesa e tij me Joliemori fund. Në kohën kur paraqiti kërkesën për divorc, aktorja kërkoi kujdestarinë fizike të gjashtë fëmijëve të tyre – Maddox, 20, Pax, 18, Zahara, 17, Shiloh, 16 dhe binjakët Knox dhe Viviennne, 13- dhe sugjeroi që ai të merrte të drejtat e vizitës , sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga E! Lajme.

Ndarja erdhi pasi Brad dhe djali i tyre më i madh dyshohet se patën një grindje verbale në bordin e një avioni privat, gjë që çoi në një hetim nga Departamenti i Shërbimeve të Fëmijëve dhe Familjes në Los Anxhelos. Aktori më vonë u lirua nga çdo abuzim.

Në një intervistë të vitit 2020 me Vogue India, Jolie rrëfeu  se ajo u divorcua nga ai për “mirëqenien e fëmijëve të tyre”, duke shtuar, “Ishte vendimi i duhur. Unë vazhdoj të përqendrohem në shërimin e tyre”.

Vitin e kaluar, aktorit  iu dha kujdestaria e përbashkët e fëmijëve, megjithatë, ai vendim u anulua pasi gjykatësi që kryesonte çështjen u hoq në korrik 2021./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.