• |
ide | kryesore

Ilaçe kontrabandë në farmaci dhe në banesë, arrestohen dy gra në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy gra janë arrestuar nga policia për shkak se akuzohen për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera”, “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”.

Në pranga ka rënë J.Dh., 40 vjeçe dhe G. P., 29 vjeçe. Gjatë kontrollit në një subjekt farmaceutik dhe në banesën e shtetases J. Dh., shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar, në cilësinë e provës materiale medikamente të ndryshme mjekësore, me vlerë të konsiderueshme monetare.


1 Comment

  1. UA ,CJANE KETO ARESTIME, JANE DHE GRA. PO PARTIA BERI NAMIN KUR ZUNE BABAIN E TAHIRIT ME TE NJEJTEN GJE. E MBANI MEND APO JO?. AI NUK U DENUA, FARMACIA (BIZNESI SJU MBYLL TE SHOQES) KURSE KETYRE GRAVE KU VIHEN BYZYLYKET. KETIJ I THONE SHTET I SE “DREJTES” I TE GNATIT TONE. MUND TE ROJE NJERIU NORMAL KETU? E PAMUNDUR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.