• |
ide | kryesore

Kryemadhi e ashpër me Bashën: Berishës ia futi këlyshi, LSI-së i vodhën 4 mandate

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi se numëruesit e Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit kanë shitur katër mandate të LSI-së duke ia dhënë socialistëve.

Ajo deklaroi në MCN se Lulzim Basha ka bërë pazar me gjakun e Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka ndërruar fletët e votimit.


“A e dini që 4 mandate të LSI i kanë shitur numëruesit e Bashës. Kanë ndërruar fletët e votimit në kuti. Numëruesi, kryekomisioneri i PD në KZAZ e Beratit ishte djali i tezes së Engjëll Agaçit, kushëri i Bashës. 4 mandate ia vodhi PD-ja, LSI-së dhe ia dha PS-së.

I vodhi në tavolinë fletët e votimit. Ti shkon për të bërë një gjë të mirë dhe njerëzit ta fusin sa krahu. Ka bërë pazar me gjakun e LSI. Sali Berishës ia futi këlyshi i vet. Këlyshi u bë buçe, e shqeu”, – tha Kryemadhi.

4 Comments

  1. Te lumtë goja Monika! E ke thënë shqeto ashtu siç është. Tani çështja është juve vini mënd, bëhuni bashkë që të zhdukni këtë kolerë qe ka kapur vendin. Armiqtë i keni si brenda ashtu edhe jashtë, por nuk jeni vetëm.

    *Hoteli në NYC e trajtoi si duhet presidentin, gëzohem që mbeti i kënaqur.

  2. Kryetarja e partise se familjes, burre e grua, hiqja Lenes veja Prenes. Kryetarja e modelit me te qelbur politik te cilet bashkohen dhe me Djallin per te mbetur ne pushtet, hajdute dhe kriminele te peshtire, pe moral politik dhe personal…… dhe kjo monster te gjykon dhe ben moral. Ketu ka ardhur. FUNDI.

  3. Mike Pompeo që vizitoi Shqipërinë pak javë më parë, shmangu trumpistët e Tiranës, me doktor Berishën në krye, që mendon se me ri-ardhjen në pushtet të Donald Trump, atij dhe familjes së tij do t’iu hiqet damka “non grata”.

    Në takimin e Pence, në fakt kanë qenë present Taulant Balla dhe Enkelejd Alibeaj, që njihet si përfaqësuesi zyrtar i PD.O miri shpellkari salihut shko jepi nje dore monikes qe mos tja vjedhe salihu deputetet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.