• |
ide | kryesore

Njoftohet protesta kombëtare e Sali Berishës: Përballje me regjimin e Edi Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Protesta kombëtare e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha do të mbahet në orën 19:00 të enjten e 7 Korrikut.


Faqja zyrtare e Rithemelimit ka shpërndarë në faqen e saj thirrjen për protestë me moton “për të shpëtuar Shqipërinë”.


Ata i bëjnë thirrje qytetarëve të bashkohen me Partinë Demokratike dhe shoqërinë civile në përballjen me regjimin e Edi Ramës.

“Bashkojuni Partisë Demokratike dhe Shoqërisë Civile më 7 korrik, ora 19.00”, thuhet në postim.

12 Comments

 1. Opozita të bëhet një front i bashkuar dhe në protesta për ditë. E para që duhet të bëhet është zgjedhje të reja… Të tjerat pastaj.

  1. Eee ashtu do jet. Ca thu o Miri srz e ke dmth? Te thuash opozit e bashkuar tani, eshte si me then te kish halla koqe. Qe te bashkohet duhet nje person qe i bashkon dhe jo qe i ndan. Keta ja futen Belindit qe i solli ne kolltuk imagjino sa srz do e ken. Nejse dhe un dua qe te ket nje opozit te fort e te besueshme qe ta mund regjimin Po jam dhe realist. Nuk e mund dot Sala

  2. Nuk jam dakort Miri . Puna e pare duhen ndryshimet dhe rregulla te mirfillta loje , pastaj zgjedhje te reja . Pa ndryshime e pa rregulla loje nje gje eshte e vertete , kushdo qe te vije ne pushtet do jete abuzuesi i radhes . Te vihen pikat mbi “i” dhe pastaj te kalojme ne zgjedhje te reja .

  3. Do ja hani m… Edi Rames ashtu si ja keni ngrene per 10 vjet rresht. Ai ka popullin dhe nderkombetaret
   qe e mbeshtesin kurse opozita me nje kryetar Non grata dhe kriminel qe nuk e do USA dhe BE nuk vjene kurre ne pushtet

 2. Protestat te jene pa limit dhe te dhunshme deri ne realizimin e qellimit . Boll me me sundim , duam demokraci . Te udheheq me i miri por asnjehere te mos marre guximin te abuzoje me Shqiptaret .

 3. UNE JAM DAKORT ME PROTESTAT , ATO GJITHMONE PERMIRESOJNE GJENDJEN . POR NUK JAM DAKORT QE KJO PROTESTE TE PERDORET NGA PARTITE POLITIKE PER INTERES TE TYRE POR PER INTERES TE KOMBIT . JAM DAKORT ME ARB , ME PARE REGULLA LOJE E NDRYSHIME KUSHTETUESE , PASTAJ TE SHKOHET NE VOTIM .

 4. Ngrihuni ne protesta , por gjithmone per interesin dhe te miren tuaj o njerez . Lereni politiken e çdo krahu dhe perfitoni nga politika . Deri tani politika na ka shfrytezuar , ka ardh koha ta shfrytezojme ne politiken per interesin tone . Çfare kemi nevoje ne ? Duam drejtesi , liri dhe demokraci por sidomos ndeshkueshmerine e politikes se deritanishme . Te bejme te mundur qe politikani te kete frike nga populli dhe jo e kunderta . Te gjithe ne shesh per interesin tone .

 5. nuk merret njeri me ty o dordolec vucidoli Do dalin vetem ca shpellare qe vijne per nje byrek me dhalle dhe askush tjeter Nuk dalin ne protesta qytetaret shqiptar per hallet e non grates

  1. Nuk u lodhe me kte koment idiot o trap i mavijosur?
   E pra dije mire se njerzit do dalin per veten e vet kte radhe dhe politika do marre nje mesim te mire.
   Dhe do jete radha juaj te ikni nga syte kembet se do jeni si “çiban” te keqinj e paraziter.

   1. Ti thua se njerezit do dalin vet ne protest? Po te jesh qorre dhe shurdh mund te mos e kuptoshe qe protesten e ka thirrur sb per interesa te veta dhe as qe i rruhet fare per popullin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.