• |
ide | kryesore

Rama flet ashpër nga Brukseli: Pengmarrje nga një vend i NATO-s (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, atje ku do të mbahet edhe samiti i BE ku do të vendoset nëse do të çelen apo jo negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Jua kam thënë dhe po e përsëris, përkundër optimizmit të ngutur të disave dhe këtu në Bruksel, nuk pres që të zgjidhet asgjë në Bullgari. Por ndërkohë nëse do të zgjidhet do të jetë një motiv për të marrë frymë të lehtësuar nga kjo pengmarrje e një vendi të NATO-s, të dy vendeve të NATO-s në kulim e një lufte të nxehtë në kufijtë e Europës, nën vështrimin e 26 shteteve të tjera, që shohin si yjet që rrinë e vështrojnë në romanin e famshëm. Do të jetë një motiv. Do flasim më vonë kur të kemi konferencën për shtyp.”, tha Rama.


32 Comments

 1. njekohesisht pengmarres(Brava Group) dhe i pengmarre(Soros&Kim), udheheqesi panrajonal eshte bere tashme ekspert ne keto pune….

  1. Eshte nje turp i madh qe Bullgaria po na mban peng per faj te Maqedonise dhe nuk po na jep mbeshtetje per ne BE

  1. Edhe mami jot i ka arritur objektivat, madje qe kur ishte ne kooperative….

   O Fuge bythshpumi nuk e shpeton dot psikopatin qe ke per shef me komente me 125 emra!!!

 2. pengmarrje eshte se ne e meritojme me plot gojen te integrohemi pavaresisht se jemi te penalizuar nga konflikti Maqedonis me bullgarin

 3. Bullagira po na pegon vertet shume per antarsimin drej ve keto ceshtje duhet te zgjidhen sa me par dhe vendet te ecin normalisht

 4. Turp i madh te varemi vetem nga bullgaria.Merini punet me seriozisht
  Besoj shume qe Rama do te arrije te coje vendin tone ne BE shume shpejt.

 5. Eshte dicka skandaloze te ngelim peng nga bullgaria. Rama ka shume te drejte qe eshte i inatosur me ta.Duhet te na vije sa me shpejt anetaresimi.

 6. Shume keq me vjen qe po penalizohemi nga Bullgaria per te hyre ne BE ,uroj qe kjo ceshtje te zgjidhet sa me pare

 7. Me vjen shum keq qe po penalizohemi nga bullgaria do ishim ber pjes me koh mos ishte per kto shtete qe kane konflikte te tjera

 8. E meritojme te jemi pjese e BE pasi i kemi plotesuar kriteret dhe i kemi permbushur te gjitha detyrat e vendosura nga BE

 9. Bullgaria nuk ka pse te na penalizoje kur konfliktin nuk e ka me ne, ne kemi bere goxha progres dhe e meritojme te jemi pjese e bashkimit europian

 10. turp per bullgarine qe po penazlion , ne e meritojme te antaresohemi ne BE pasi kemi punuar per te qene pjese e saj

 11. cdo gje per faj te bullgarise , shume e padrejte dhe turp ne te njejten kohe. ne meritojme te integrohemi ne BE

 12. Europa po tregohet shum e dobet kur ne njerin cep te saj ka lluftw dhe ne krahun tjeter nje vend si Bulllgaria pengon 2 vende te rendesishte te hyjne ne BE

 13. Me Bullgarine po luhet shah, se kur deshi NATO imponoi edhe pranimin e sanksioneve per Rusine nga Bullgaria, dikur sateliti me i bindur i kesaj te fundit ne gjithe Lindjen.

  Sa per dhenien e statusit kandidat per Ukrainen, mendoj se BE do te zhgenjehet nga perpjeket per te ndare popujt sllave ne fronte.
  Ruset, ukrainasit, bullgaret, serbet, nuk e harrojne se nga vijne e cilet jane, se Rusia ka qene ylli i tyre polar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.