• |
ide | kryesore

Rama ngacmon Vuçiçin në Bruksel: Lexoni Twitter-in tim, jo propagandën serbe

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë konferencës në Bruksel kryeministri Edi Rama shprehu keqardhje për Samiti i BE-së nuk solli asnjë rezultat pozitiv për hapjen e negociatave për Shqipërinë.


Rama tha se i vjen keq që BE-ja u tregua e paaftë të çlirojë dy pengje Shqipërinë dhe MV nga vetoja bullgare.


Rama tha se nuk është surpriza nga rezultati i Samitit, ndërsa me batutë i bëri thirrje gazetarëve që të lexojnë postimet e Ramës në Twitter dhe jo propagandën serbe.

“Me vjen keq për BE-në. BE-ja është e paafatë të çlirojë dy pengje si Shqipëria dhe MV nga Bullgaria. Sot është ditë historike për keq.  Ata kanë një problem shumë të madh. Mendoj  që do të arrijmë aty, kjo është e sigurt, me shpresë përpara shekullit tjetër. Ne do vazhdojmë të jemi në pozitën deri sa ata  të thonë  që është faji i tyre dhe jo i joni. Nuk prisja asgjë tjetër  nga ajo që mora këtu. Asnjë surprizë, kishte pak shpresë këtu, e kam të shkruar, lexoni te Twitter-in tim jo te propaganda serbe”, tha Rama.

11 Comments

 1. Mos bej si qarraman ta heqesh faji nga vetja. Lexo kushtet qe i kishte vene Gjermania para ca kohesh, asnje ske plotesuar. Po ti mire e ben kur ne e hame sa krahu propaganden tende, e bile te japim dhe voten. Ik o karagjoz se le nam sot, felliqje totale te bene te gjithe ata qe te kthenin kurrizin. Na felliqi.Deri kur do e leme qe te na perfaqesoje? Kudo ku vete , na felliq

  1. Rama kudo ku vete e ben balte, por shfaqje me te shemtuar se sot, skam pare. I ngjitej robve aty me zor, u fliste kembe e duar,sidomos kur shihte ndonje kamera qe po e filmonte, per tu duk interesant. Njeren presidete aty e kapi dhe per krahu megjithese i krijonte bezdi asaj. Kurse Makroni ia dhjeu fare, e injoroi e nxorri si mut .Injorim total. Mos te flasim si ishte veshur.Si nuk i thote ai Fug bythqiri, qe te vishet me ndryshe, ose te pakten me te ngushta pantallonat dhe jo si fustan grash. A dine keta ca eshte kodi i veshjes kur merr pjese ne nje mbledhje zyrtare apo se vrasin mendjen.

  1. Edhe Brukseli eshte mesuar me lloqet e Rames dhe e lene te llomotise pa limit.
   I duket vetja me i zgjuari I globit dhe akoma s’arrin te kuptoje qe kur vendi eshte transformuarne Kolumbi e Europes si mund te behesh pjese e saj?!

 2. Taulanti, vllai i karit, na ka thene qe ne kemi 6 vjet qe kemi hyre ne BE!!! 🤣😝🤣

 3. Ai shkoi vetem per vuçiçin,pra serbine,se qurravitjet per mos pranimin ne BE i ka sa per sy e faqe,per te mbajtur te karikuar trapat qe e shohin si zeus.
  Ai eshte i pari njeri te cilit nuk i intereson BE,se nuk ben dot si i do qejfi,por do futet ne vathe.
  Keshtu qe te na i kurseje broçkullat se nuk i ha njeri.
  Duhet te jene çoroditjet e fundit para fortunes qe e pret.
  Ka filluar ne ajer aroma e lirise,per hajer ishalla.

  1. Per Zotin dhe une po e ndiej aromen lirise dhe kam pershtypje dhe shprese qe tani me vertete do e rrezojme. Te ndezin motoret te gjithe ata te shoqerise civile qe ishin dje ne ate tavoline, bashke me opoziten dhe do shohesh qe Rama sdo fitoje dot as 30%

 4. Durohet me ky lloj monstre ?!
  Durohet me ky palaço antishqiptar,nuk mund e duhet te themi mjaft ketij psikopati ?!
  Ti je nje hiç Edvin !Ti je sherbetor i Vuçiçit dhe mendja ma thote se te kane ne Tave,po, po ne Tave !!!
  I hakerrehesh Europes pse kercenoni dhe i beni presion Serbise ne lidhje me Rusine ?!
  Po me ke je ti more qelbes,me Perendimin apo me Rusine e Putin ?
  Kush je ti more dordolec qe te flet droga maje kokes,e ben trimin kur je i menderosur deri ne fyt ne hajduteri e krim,vjedhje e plaçkitje te popullit shqiptar se ti nuk je i tille,kurre jo,pleh njeri !!!
  Po te vjen fundi dhe do te vije i turpshem,sa nuk mund te kete me,dhe per minjte afer teje nuk do te kete vrime ti zeje ne kete toke !!!

 5. Jepjani voten legena, se kete fat do kemi per 30 vitet e ardhshme.
  Ska lidhje Bullgaria por ky gomari qe votoni.
  Oh si s’gjendet nje Avni Rustem i dyte per te, se per voten tuaj ai ben çi do k……gjer ne vdekje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.