• |
ide | kryesore

Berisha për Ramën: Në fund po ta zhveshësh, një Spartak Ngjelë më i rrjedhur se ai

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i PD-së Sali Berisha akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka fyer 27 vendet anëtare të BE-së me gjuhën e tij duke i cilësuar këto vende peng të Bullgarisë.


Berisha tha se në fund të fundit, ai nuk del gjë tjetër vetëm një Spartak Ngjelë.


“Edi Rama me gjuhën e ordinerit ndaj pengmarrëses Bullgarisë sipas tij dhe të marrurve peng 27 vendeve anëtare të BE-së sipas tij, dëshmon qartë se axhenda e tij nuk është BE por absolutisht Ballkani i Putinit dhe aleanca trilaterale me Vuçiç. Edi Rama nuk do Ballkanin e Berlinit, apo të Bruksleit, atë nuk e do as Lavrov sepse ai Ballkan bazohet në kritere. Dënoj me forcën më të madhe fyerjet që i bëri Bullgarisë. Bullgaria një mik i çmuar dhe e ka treguar veten.

Po kaq ai ka fyer dhe vendet anëtare të BE-së të cilët i ka shpallur peng të Bullgarisë. Të marra peng dhe ndiej keqardhje tha për BE-në. Në fund të fundit po ta zhveshësh nuk del gjë tjetër vetëm një Spartak Ngjelë më i rrjedhur se ai”, tha Berisha

40 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH EDI RAMES ALEXANDER VUCIC DHE FRROK CUPIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE SPARTAK NGJELA JANE KAMPION ZAGAR PA E FUTUR KARIN NE PIDH NE GJITHE TROJET SHQIPTARE

 2. Eshte shume palidhje t dalesh ti berish e te gjykosh kur ti ke qen ai qe ke vjedh e ke vrar t pafajshem.21 janari, gerdeci ca mund t thuash o ropsh

 3. Imagjino dmth te mbrosh Bullgarine e ti mbash krah mbas asaj qe beri …o berisheeee po edhe po te ishte ti ne pushtet lesht do kishe zgjidhur

 4. Qyqja me te trem kur del ntelevizor plaku i shpift. Sduhet me e nxjerr ose me e nxjere me ftyr te mbulume se sna le me fjet naten

 5. Nga Eva te Xhulio e njeta dore dylberi mavi qe si duket ka dezhurnin sot . Kaq idit te jesh sa te shkruash te njeten gje me emra te ndryshem apo thuaj ku kemi turp ne. Te qifsha robt dhe e ke pak

 6. Po ik o berish se nuk u bere njehere per ti qendruar afer popullit po di vetem te flasesh brockulla dhe te krijosh kaos dhe trazira

 7. TI DUKESH QE NE FYTYRE SE CFARE KERKON,NDYRESYRE. TI KERKON ME CDO KUSHT DESTABILIZIMIN E VENDIT. FALE TEJE GJYKATAT DHE PROKURORITE E SHQIPERISE VEZHDOJNE TE KENE AKOMA ELEMENT TE KORRUPTUAR DHE KRIMINAL QE I KANE SHPETUAR SITES SE VETINGUT. NJE PERSON QE ESHTE NON GRATA PER MEGAKORRUPSION NGA SHTETI ME I FUQISHEM NE BOTE, DHE QE NUK GJYKOHET PER KETE AKT NGA SHTETI I TIJ,ESHTE KJO FYTYRE E RREZIKSHME. KUR TI TE MARRESH PAFAJESINE ( SIPAS TEJE) NE GJYKATE,ATEHERE MUND TE KETE NDONJE SHQIPTAR QE EDHE MUND TE TE BESOJE. TI JE NJE UJK QE TE GJITHA LEKURET I KE NDERRUAR DHE PERSERI KE MBETUR I NJEJTI,KRIMINEL,VRASES,HAKMARRES……

 8. ti je i semure psiqik o dordolec vucidoli Edi Rama te del pernate ne ender se ta shkerdheu nonen Te mori tre mandate do marri dhe te katertin plust te beri non grata Do jete Edi Rama qe do te vere prangat prandaj ke frike

 9. Sali Kurva futi Shqiperine ne konferencen islamike prandaj EU heziton ta pranoje Shqiperine .Qelbesira e vucidolit mori nje dore pare nga arabet dhe i beri te zezen Shqiperise Sot Shqiperia figuron si vend mysliman

 10. krimineli me i madh i vendit ton ka vendosur te flas per kryeministrin e vendit. po kur ishe ti ne pushtet o sale ne u rrenuam mir qe tashme jemi ne duart e rames

 11. na hapi barkun nuk e di si ka goj dhe flet nderkoh qe e pam se ca beri kur ishte vete ne pushtet. ske goj ti me fol per ramen se je skandaloz

 12. Sali nuk te bezon me njeri me gjithe ate shkaterrim qe i ke sjell vendit tone qe kshu rri urt se sti mer njeri me per baze fjalet

 13. gjuhe ordineri rama si diktatori cnjerzor hoxha qe gjoja demaskonte imperialistet Amerikan dhe populli ishte me tolona.
  HOR me vese rama qe me lepirsa e individ me vese po vjedhin e masakrojne vendin , e disa ordinera e hajdut qe i bejne elozhe ne porthale.

 14. Qelbesi Rama nuk Do Europen Pra nuk do kontroll!!Ka qelbur gjithe vendin nga veriu deri me jug nga Linda dhe me perendim duke vjedhur cdo gje me lakenjte e tij !Europa do kontroll rregull te cdo investimi qe ben nga taksapaguesit Europeane!!Ai ben sikur don por thelle po ti shikosh si flet “gjoja I zemeruar “ Ne fakt ndjen te kunderten Me vjedhjet qe ka bere porta e burgut eshte pak per te !Ai dhe mentoret e tij pertej Detit jane te lumtur qe Shqiperise nuk ju hapen negociatat !!Keshtu keto lakenj Do ta rrjepin deri ne fund gjersa ta bejne toke te djegure qe ta blejne vete me dhe te sundojne si mbreter 😒

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.