• |
ide | kryesore

FOTO/ Milan nis mbrojtjen e titullit me Udinese, Juve-Inter në 6 nëntor e 19 mars: ja kalendari i Serie A 2022/23

-Instant, F1, Sport

Kalendari i Serie A 2022/2023 është shortuar sot (13 gusht 2022/4 qershor 2023) dhe ofron menjëherë prova interesante. Milan e nis mbrojtjen e titullit kundër Udinese, Ndeshja e parë në shtëpi edhe për Juventus, ajo kundër Sassuolos, ndërsa Inter do të udhëtojë drejt Leces. Derbi i Milanos është shortuar në javën e 5-të dhe të 21-të. Derbi i Italisë mes Juventus dhe Interit do të vihet në skenë në 6 nëntor dhe 19 mars. Mbyllja do të jetë krejtësisht emocionuese: në javën e parafundit Juventus-Milan dhe Inter-Atalanta.


KALENDARI I SERIE A 2022/23 SIPAS JAVËVELini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.