• |
ide | kryesore

Kontrolle masive në Shkodër, parcela me cannabis në Vilu dhe Obot

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy operacione antidrogë janë zhvilluar në Shkodër përmes të cilëve u evidentuan dy raste të kultimit të bimëve narkotike. Në dy operacionet: në “Vilu” u shpall në kërkim shtetasi Rozart Pjetri, 38 vjeç, banues në fshatin Pulaj-Plazh Velipojë si dhe në operacioni policor “Obot” në vendin e quajtur “Zalli Bunës”, u shpall në kërkim Halil Zenelaj 55 vjeç, banues në fshatin Oblikë.


Kontrollet e imtësishme të territorit, nga toka dhe nga ajri, u bënë duke përdorur edhe dronët. Bimët e kultivuara u asgjesuan nga policia përmes djegies.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.