• |
ide | kryesore

Në mes të ditës në Tiranë, grabitet një farmaci në zonën e ‘Xhamllikut’,

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një farmaci ka rënë pre e grabitësve në zonën e Xhamllikut në Tiranë, paraditen e sotme. Autorët nën kërcënimin e një pistolete me saçme metalike kanë arritur të marrin një shumë parash nga farmacia. Ata janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që policia ka mbërritur dhe po bën kqyrjen e kamarave të sigurise dhe po merren në pyetje dëshmitarët për të mbledhur prova që do të ccojnë në identifikimin e autorëve.


E rrallë në këtë ngjarje është dokumentimi i një prej ngjarjeve ku përdoren kjo lloj arme, pistoletë me saçme metalike. Nuk dihet ende shuma e parave që është marrë nga farmacia, ndërkohë që në zonë ndodhen disa biznese të tjera, përfshirë pika të këmbimit valutor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.