• |
ide | kryesore

Nga ushtari i parë te Gjenerali, sa do të paguhen ushatarakët e FA-së nga 1 korriku

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Duke filluar nga data 1 korrik 2022, paga e ushtarakëve do të rritet me 30%. Vendimi i Këshillit të Ministrave i marrë me 22 qershor është publikuar dje (24 qershor) në Fletoren Zyrtare.


Të gjithë ushtarakët, nga ushtari i parë dhe deri tek gradat më të lartë, nga data 1 korrik, në bazë të vendimit të Këshillit të Ministrave do të kenë një page 30% më të lartë.


Paga minimale në Forcat e Armatosura do të jetë mbi 51 mijë lekë të reja, shtuar edhe pagesa shtesë të trajtimit ushqimor dhe trajtime të tjera sipas vështirësive.

 


4 Comments

 1. Tani qe dumani u pendua….
  Keta komandot qe jane stervitur me standartet e NATOs jane vegel perfekte per bandat e narkoshtetit te dobicheve te bllokut.
  Kokepalaret qe ka bere ramuti ministra e kryetar bashkishe…
  Kane nevoje per killera per te pastruar piazzen dhe blere zgjedhet e rradhes…
  Skeni pare gje akoma.
  Me FA do 30 vjet t’i kursesh 50 mije € te thata.
  Kurse me bandat e ramutit i marrin per nje dite “pune rilindje.”

 2. sa shume ushtarake paskemi pas. Nje tufe idiotesh parazite qe nuk duan t’ja dijne per njerezit por vetem per Lidhjerin.

 3. Dmth rroga e nje mjeku e njejte me rrogen e nje kapteri ne ushtri😂😂😂😂😂.
  Nuk kam gje me kapterin, thjesht mirekuptoj mjeket qe po ikin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *