• |
ide | kryesore

Amber Heard konfirmon se do të apelojë vendimin e jurisë

-Instant, Paparazzi, Slider

Amber Heard ka konfirmuar së fundmi   se do të apelojë vendimin e jurisë.


“Siç u tha në seancat e djeshme të Kongresit, ju nuk kërkoni falje nëse jeni i pafajshëm,” tha një zëdhënës i Heard, për The Los Angeles Times. “Dhe nuk refuzoni të apeloni nëse e dini se keni të drejtë.”


Lajmi vjen pasi avokatët e dyshes nuk arritën në një zgjidhje përpara se të jepej vendimi përfundimtar. Avokatja e saj, Elaine Charlson Bredehoft, pranoi se Amber  nuk mund të paguajë gjobën prej 10 milionë dollarësh të vendosur ndaj saj për shkrimin e një artikulli  të vitit 2018 në The Washington Post ku Heard akuzon aktorin për dhunë fizike.

Ndërkohë, Amber u ul me Savannah Guthrie për një intervistë dypjesëshe në Dateline që përfundoi më 17 qershor.Në të, ajo deklaroi se ende e do ish-burrin e saj dhe i dorëzoi shënimet e terapistit ndër vite të cilat vërtetojnë abuzimin fizik.

“Ekziston një bllok me vite shënimesh që datojnë që nga viti 2011 që nga fillimi i marrëdhënies sime, të cilat janë marrë nga mjeku im, të cilit po i raportoja abuzimin,” i tha Heard Savannah. Aktorja  gjithashtu u shpreh se shpreson të vazhdojë të ecë përpara, pavarësisht faktit se Johnny e paditi atë edhe pas humbjes së tij shkatërruese në 2020 kundër The Sun në një gjykatë në Mbretërinë e Bashkuar.
“Mezi pres të jetoj jetën time dhe kam një të gjatë, shpresoj, përpara meje”, tha ajo për Dateline. “Dhe unë do të vazhdoj ta kaloj këtë mekokën  lart.” Aktorja thuhet gjithashtu se do të shkruajë një libër për gjyqin./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.