• |
ide | kryesore

Rama thumbon Piro Dhimën: Edhe ti këtu në Shqipëri e ke nisur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në mbrëmjen falënderuese për delegacionet e mbi 150 vendeve të botës, të cilat e zhvilluan Kongresin Zgjedhor të Federatës Botërore të Peshëngritjes në Shqipëri.


Edhe në këtë fjalë nuk munguan batutat e Ramës.


Për Presidentin e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes tha se “i kishte bërë presion qeverisë që mos sillte asnjë problem me vizat për delegatët”.

Kreun e Federatës Botërore të Peshëngritjes e quajti pasha.

“Ju përmendët Mehmet Pashën si themeluesin e Egjiptit të sotëm dhe folët fjalë të bukura dhe të mira për Tiranën, por ju jeni Mehmet Pasha i Federatës Ndërkombëtare të Peshëngritjes dhe me emrin që keni ju dhe me atë titull që ju mbani, jam i sigurt që Federata e Peshëngritjes do të gëzojë ditët e saj më të bukura” – tha Rama.

Më pas batutat ishin për Piro Dhimën, kampionin olimpik nën flamurin e Greqisë.

“Ne bashkë jemi takuar përpara disa kohesh, nuk keni qenë president në atë kohë, as Pasha, por Tirana, Shqipëria ju solli fat dhe jam vërtet shumë i kënaqur sepse Shqipëria i solli fat edhe zëvendës-presidentit, mikut tonë të dashur Pirro Dhimës, i cili e filloi rrugëtimin e vetë drejt yjeve pikërisht këtu, në Shqipëri ku ai shkëlqeu si një yll i vërtetë në botën e peshëngritjes dhe tani po ndihmon Amerikën që të shkëlqejë.

Është drejtori i Federatës Amerikane të Peshëngritjes dhe për herën e parë në histori, amerikanët morën një medalje të artë në sportin e peshëngritjes”, – u shpreh kryeministri. ©LAPSI.al

7 Comments

  1. Vizat nuk jane kompetence e qeverise por organit kompetent qe cakton ligji. Nese thote KM se i eshte bere presion, kjo eshte veper penale. Kuptohet, meqe arriganca e keti rrumpalles bazohet thjesht dhe vetem ne injorance ca te them lali.

 1. Do ishte mire dhe ramuti Bashke me fikun e bashkise dhe me haremin me ministresha e eunuket e tredhure…minjnistra.
  me miliardat qe i kane zhvatur shqiptareve… te blejne nje cope toke andej nga Namibia ose zululand kongo ose malindi e Ruanda…
  Sepse dhe ata atje dalin pa rroba bithejashte..,
  Dhe te behet kampion yll bote atje me perrallat e tija le te qeshin zulute dhe te gjithe njerzit e eger.
  Ta ekspotroje ridhjeren dhe gonorrene pjelle bolshevikesh andeje nga afrika ose amazona ku njerzit hane njeritjetrin…
  Dhe te shpetoje Shqiperia nga kjo fare e keqe bastardesh te kuq.

 2. Sa inat kan salibanet.
  Plasen nga marazi.
  Lajme te keqija per ju.
  Ramen do ta kemi kryeminister per shume vite akoma.
  Plasni derrat e saliut.

  1. Mire thua o patronazhist. Ramen do e kemi gjate por a ka mundesi te kemi edhe grate e fisit tat qe ta shtyjme kete periudhe duke te qire gruan dhe motren deri sa te ike Rama??? Flm

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.