• |
ide | kryesore

Sherr për shezllonet, një i plagosur në Shëngjin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një sherr për shezllonet ka ndodhur këtë të diel.


Ngjarja ndodhi në zonën e Kunes, në Shëngjin, ku janë përfshirë disa persona.


Burime bëjnë me dije së është goditur me sende lopatë pas koke, Armand Marku nga një person tjetër, i cili është një kërkim.

Mësohet se Armand Marku është pronari i shezlloneve në zonën ku ka ndodhur sherri, ndërsa nuk dihet shumë për autorin.

Marku ndodhet në gjendje të rëndë dhe është nisur me ambulance drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

5 Comments

  1. Kjo periudhe eshte lufte per buken e gojes nga fukarenjt dhe biznes per pushtetaret qe i fusin ne lufte per xhepat e tyre .

  2. Sherret i shkakton Bashkia. Ne Shengjin, saktesisht ne rruge e Kunes, nuk ka asnje pellembe plazh publik.

    Bashkia u ka dhene hoteleve parcela plazhi, ndersa keta paguajne vetem taksen e Bashkise e pastaj e japin ate me qera tek te tjere, te cilet menaxhojne shezlonget e sigurojne buken e tyre, fale nje cmimi qe shkon nga 500-deri 700 leke te reja per nje cader e dy shezlonget. Fundjava pâti shume kosovare dhe ne disa parcela cmimi arriti marrezine, 1500 leke te reja per cader, nje abuzim pa fre.

    Ortakeria e Bashkise me hotelerine eshte e padrejte sepse lejon te trete per shfrytezimin e cadrave ne kurriz te qytetareve dhe nuk ndalon hotelet te mos japin me qera parcelat e marra, per nje fitim ekstra pa pune.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.