• |
ide | kryesore

The ‘Tinder Swindler’ përballet në gjykatë me familjen Leviev

-Instant, Paparazzi, Slider

Simon Leviev, i cili  pretendonte të ishte pjesë e një familjeje diamanti izraelite, duke i detyruar gratë të merrnin hua do të dalë në gjykatë në Izrael si pjesë e një padie të ngritur kundër tij.


Chagit Leviev, CEO i Leviev Group USA dhe vajza e manjatit izraelit të diamantëve Lev Leviev, thotë ekskluzivisht për Page Six, “Ne kemi vuajtur nga ‘Tinder Swindler’ për vite me radhë. Ne e dinim se ai po mashtronte kompanitë dhe gratë e tjera që kishin kontaktuar. Ne u përpoqëm shumë për ta bërë atë të ndalonte dhe ta luftonim dhe ta raportonim në polici.”


Simon ishte subjekt i dokumentarit hit të Netflix “The Tinder Swindler”.

“Sapo pashë shfaqjen që po dilte, pashë se loja kishte mbaruar për të,”u shpreh Chagit. “Nuk mund të pretendosh më kush je, nuk mund të manipulosh dhe gënjesh më gratë. Të gjithë ju panë.” Ajo shtoi, “Në kokën e tij ai zotëronte këtë kompani,dhe kjo është dicka humë e sëmurë dhe shumë e çmendur”.

Është e paqartë se si Simon planifikon të deklarohet, por ai ka kërkuar që të mos paraqitet në gjykatë.Padia pretendon se ai “mashtroi, falsifikoi dhe lëndoi gratë, burrat dhe bizneset” në mbarë botën ndërsa “imitonte” një anëtar të familjes së tyre.

Ndërkohë, gratë e paraqitura në dokument, Cecilie Fjellhoy, Pernilla Sjoholm dhe Ayleen Charlotte, janë bashkuar me familjen Leviev për të krijuar një nismë të quajtur ;Stronger Together ;me të gjitha të ardhurat që shkojnë për të ndihmuar financiarisht gratë.Ata kanë treguar  se ende janë në borxh deri në 700,000 dollarë./Lapsi.al

1 Comment

  1. modeli i rinise shqiptare ….vec me u hap bythesh …qofte edhe me lek apo makina borxh …….varferia shpirterore te con tek materializmi ………sa hapin gojen jane zhgenjim ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.