• |
ide | kryesore

U kap duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 21-vjeçari në Korçë

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia në Korçë ka vënë në pranga një të ri pasi u jepte ndihmë  shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit.


Njoftohet se Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Korçë, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Maliq, në vijim të operacionit policor “Perimetri”, arrestuan E. Xh., 21 vjeç, banues në Korçë.


Nga verifikimet e kryera rezulton se 21-vjeçari porsa ka konstatuar në largësi postbllokun e policisë në aksin rrugor Maliq-Lozhan, në afërsi të vendit të quajtur “Tyrbja e Goçës”, ka zbritur nga automjeti 5 emigrantë të paligjshëm që po transportonte.

Këta të fundit ai i kishte orientuar si të shmangnin postbllokun policor, në mënyrë që t’i merrte sërish më pas në mjetin e tij, për t’i transportuar kundrejt shpërblimit, në drejtim të Tiranës. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan mjeti tip “Benz”, tre aparate celulari dhe një sasi në vlera të ndryshme monetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.