• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ylli i Manchester City sherr me gruan në plazhin e Greqisë

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Mesfushori i kombëtares së Anglisë dhe Manchester City, Phil Foden iu desh të largohej nga një klub luksoz plazhi në Korfuz të Greqisë pas një përplasjeje me të dashurën e tij. Sipas “The Sun” sherri ka nisur pasi ajo pa telefonin e tij kur 22-vjeçari po notonte në det.


Rebecca Cooke i bërtiti futbollistit në prani dhe dhjetëra pushuesve që po shikonin: “A mendon se jam një kokë k*re?” duke shtuar: “Nuk mund të të çojmë askund sepse është e njëjta histori”.


Ajo përballet me gishtin e madh të Fodenit teksa kthehet dhe bën gjeste drejt plazhit.

Punonjësit e lokalit i ndihmuan të largoheshin dhe Rebeka më pas i thotë Fodenit: “Po pyes veten, pse o mik.”

Foden nuk përgjigjet, por Rebeka bërtet sërsih: “Thuaji asaj, jo për të gjitha.”

Dyshja nisi të takohej që kusr ishin adoleshente dhe tani kanë dy fëmijë.

Një dëshmitar tha: “Ai shkoi për të notuar dhe ajo po shihte telefonin e tij. Ajo u zemërua jashtëzakonisht. Ata po debatonin në plazh dhe u përfshinë edhe rojet e sigurisë.”

Një tjetër burim tha: “Ishte një sherr mes një futbollisti dhe të dashurës së tij. Ajo bërtiste dhe bërtiste. Ata ishin këtu vetëm për ditën. Gjithçka filloi atje poshtë në plazh. Ishte vërtet agresive dhe intensive. Pastaj ata erdhën në lokal dhe ajo po i bërtiste. Një gjë e tillë nuk ndodh zakonisht këtu.”

Një pushues britanik, i cili ishte dëshmitar i skenës tha se pa personelin e sigurisë së resortit që ndihmonte Foden për të paketuar peshqirët dhe rrobat e plazhit.

Foden shpërtheu me ekipin e Man City në nëntor 2017 në moshën vetëm 17 vjeç dhe bëri debutimin e tij me Anglinë në një fitore 1-0 jashtë vendit në Islandë në shtator 2020.

Gjatë udhëtimit, Foden dhe shoku i skuadrës Mason Greenwood më vonë u dëbuan në shtëpi të turpëruar pasi futën dy femra në hotelin e ekipit duke shkelur rregullat e Covid. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.