• |
ide | kryesore

Ditën e vrasjes së “Pipit”, zv.drejtorit të policisë Elbasan iu vu pistoleta në kokë në sy të efektivëve, asnjë nuk reagoi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme u arrestua ish zv.drejtori i Policisë së Elbasanit për Rendin, Nikollaq Pallës, pasi akuzohet “Shpërdorim detyre” dhe “Deklarimi i rremë përpara oficerit të policisë gjyqësore”, pasi ka qenë i pranishëm në përplasjen me armë zjarri në Elbasan, katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit 2021, ku u vra Pjerin Xhuvani.


Burime bëjnë më dije se një nga grupet që u përplasën me armë në Elbasan 4 ditë para zgjedhjeve te 25 prillit 2021, në momentin kur ndodhi përplasja me armë, i kanë vënë fillimisht pistoletën në kokë nëndrejtorit të Policisë së Elbasanit për Rendin, Nikollaq Palla.


Mësohet se këtë veprim e kanë parë të gjithë policët që ishin prezent në ngjarje dhe asnjëri nga policët nuk ka reaguar. Edhe në dëshminë e tij Nikollaq Palla nuk e ka treguar këtë fakt dhe akuzohet për deklarim të rremë dhe shpërdorim detyre. /BW/


4 Comments

  1. Tao moterqimi e beri lemsh qytetin e elbasanit.ja dhant zoti ke femijet kti katunari te ndyt kti moter qimi kti burri te pa bes qe per post con dhe grun e vet tja qin shefat.ta qifsha ropt e motrren ca te man pragu o burr kurv.do i paguash te gjitha o moter qim burr se e di ti shum mir car ke ber.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.