• |
ide | kryesore

Justin Bieber shfaqet për herë të parë në publik pas paralizës së fytyrës

-Instant, Paparazzi, Slider

Justin Bieber, u shfaq në publik me me gruan e tij Hailey teksa u kthyen në Los Angeles pas disa ditësh së bashku në një ishull privat në Bahamas.


Në fotografitë e shkrepura nga paparacët, këngëtari shihet duke qëndruar pranë gruas së tij ndërsa po largoheshin me avion.Paraqitja e tyre vjen pasi Justin njoftoi se duhej të shtynte të gjitha shfaqjet e tij të mbetura për turneun e tij botëror në Shtetet e Bashkuara për shkak të paralizës së fytyrës.


“Në dritën e rimëkëmbjes së vazhdueshme të Justin, shfaqjet e mbetura të turneut ‘Justice’, në SHBA të planifikuara për qershor dhe fillim të korrikut do të shtyhen”, thuhet në një deklaratë.

“Justin vazhdon të marrë kujdesin më të mirë mjekësor të mundshëm, është optimist për rikuperimin e tij dhe mezi pret të performojë për fansat e tij jashtë shtetit më vonë këtë verë.

Dy javë më parë, Bieber zbuloi se vuante nga një ‘sëmundje jo e lidhur me Covid’ me ndjekësit e tij në Instagram.Në një video të postuar, ai zbuloi se nuk ishte në gjendje të mbyllte sytë dhe ana e djathtë e fytyrës së tij nuk i lëvizte.

” Unë kam këtë sindromë të quajtur sindroma Ramsay Hunt dhe është nga ky virus që sulmon nervat e veshit tim dhe nervat e fytyrës sime.Pra, ka paralizë të plotë në këtë anë të fytyrës sime. Për ata që janë të frustruar nga anulimet e mia të shfaqjeve të ardhshme, unë thjesht fizikisht nuk jam i aftë t’i bëj ato. Kjo është mjaft serioze siç mund ta shihni.

“Do të doja të mos ishte kështu, por padyshim që trupi im po më thotë se duhet të pushojë dhe shpresoj që ju ta kuptoni. Do ta përdor këtë kohë për t’u çlodhur dhe për t’u rikthyer në 100 për qind në mënyrë që të mund të bëj atë që kam lindur për të bërë’.

Sipas FacialPalsy.org.uk nëse trajtimi antiviral jepet brenda 72 orëve nga shfaqja e simptomave, afërsisht 70 për qind e njerëzve do të përjetojnë një shërim të plotë praktikisht dhe nëse dëmtimi i nervit është i lehtë, atëherë rikuperimi duhet të bëhet brenda disa javësh./Lapsi.al

Travel day: After deboarding a private jet, the Ghost singer stayed close to his wife as they sat side-by-side as they were driven out of the runway with all their luggage Yum! Despite traveling nearly six hours, the lovebirds headed straight to Sushi Park in West Hollywood for a quick bite before heading back to their place

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.