• |
ide | kryesore

Kanye West nderon reperin në ‘Bet Awards 2022’

-Instant, Paparazzi, Slider

Kanye West bëri një paraqitje të rrallë publike në BET Awards 2022 të dielën për t’i dhënë çmimin për arritje jetësore mikut Sean “Diddy” Combs.


“Si i kurorëzojmë mbretërit tanë? Si i vlerësojmë ne mbretërit tanë?” tha West – fytyra e të cilit ishte plotësisht e mbuluar me një kapele, dhe maskë të zezë .


“Unë shkoj tek ai për këshilla edhe sot e kësaj dite. Ai frymëzon kaq shumë nga zgjedhjet e mia, kaq shumë nga zgjedhjet e mia të jetës. Zgjedhjet e gruas sime,” vazhdoi West, duke iu referuar ish-gruas së tij Kim Kardashian, përpara se të shtonte duke qeshur: “Faleminderit për këtë, Puff.”

“E dini, bëra një pauzë të vogël. Thashë, thjesht dua të deklaroj veten të vdekur ligjërisht për një vit. Unë thjesht dua të jem jashtë rrjetit dhe Puff është goxha këmbëngulës, por më duhej të mendoja, vëlla, është sikur, njerëzit marrin amnezi. Secili prej nesh në këtë dhomë nëse Puff ka nevojë ndonjëherë për ne, duhet të  jemi aty pë r të  . Ky njeri ka kaluar dhe mbijetuar shumë shumë gjëra dhe theu shumë dyer që ne të mund të qëndrojmë në këmbë. Puff, nëse nuk të thashë kurrë që të dua, ti je vëllai im”, tha West.

Bet Awards ishte shfaqja e parë e reperit  që kur çmimet Grammy e ndaluan atë të performonte në ceremoninë në prill, pavarësisht pesë nominimeve të tij, për shkak të “sjelljes në internet”./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.