• |
ide | kryesore

Rama rinovon eskortën, tender 26 milionë lekë për makina të reja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Eskorta e Gardës së Republikës që shoqëron kryeministrin Edi Rama në lëvizjet e tij brenda vendit do të ndryshojë flotën e automjeteve. Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara ka hapur një tender me fond limit me 206 milionë lekë të vjetra me objekt: “Blerje automjete për Gardën e Republikës ndarë në 2 (dy) lote”.


Një burim pranë Gardës i tha Lapsi.al se automjetet e reja do të jenë në dispozicion të grupit të shoqërimit të kryeministrit Rama. 


Në njoftimin e publikuar nga Agjencia e Prokurimeve Publike, thuhet se automjetet do të shërbejnë “për transportin e punonjësve të sigurisë në eskortë”. Kompania fituese duhet të sigurojë makinat brenda këtij viti, ndërsa nuk bëhen me dije më shumë specifikime për mjetet.

Ndoshta automjetet janë vërtet të amortizuara e duhen ndryshuar, por nuk është për t’u anashkaluar fakti se këto shpenzime të larta qeveritare vijnë në një kohë kur Rama dhe ministrat e tij iu bëjnë thirrje qytetarëve të “shtrëngojnë rripin” për shkak të krizës së çmimeve. 

Më poshtë njoftimi i publikuar në APP për tenderin, ofertat për të cilin mbyllen më datë 29 qershor. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. Ka 22 vite ky qe prej nesh mbahet me makine e me skorte. Nje idiot qe ben rrush e kumbulla leket e femijeve tane e qeveris si mos me keq

  2. Normal qe do bleje makina te reja sulltani. Pse me ato te 2020 do rrije? Leke per ujesjellsat apo pensionistet nuk ka, se per mobilje e makina leku leter. Edhe per cartera, se eshte i gjate e nuk i shtrin dot kembet te avioni normal

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.