• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rusët bombardojnë qendrën tregtare me 1 mijë persona brenda

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një qendër tregtare në qytetin Kremenchuk lindje të Ukrainës me më shumë se 1000 njerëz brenda është goditur nga një sulm raketor rus. Lajmin e bëri të ditur Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky.


13 persona janë konfirmuar të vrarë dhe 40 të tjerë janë plagosur, sipas kreut të administratës rajonale të Poltava.


Autoritetet thonë se janë të frikësuar se numri i viktimave mund të rritet. Në media janë publikuar pamje të godinës në flakë ndërsa zjarrfikësit po mundohen t’i vënë ato nën kontroll.

Autoritetet vendase por edhe komuniteti ndërkombëtar perëndimor e ka konsideruar sulmin si një krim lufte. ©LAPSI.al


8 Comments

    1. Hajde gallate hajde qendra treggare që duket që nuk është në qytete se ska ndërtesa afër e paska parkingun bosh dhe paska pas 1000 njerëz brenda.na hapet barkun me këto karlliqe🙈🤮

  1. O u kalbshi në ferr o mashtruesa ! Jepni sekuenca me kamera në lëvizje a thua se ju mbarua filmi në vitin 2022 që edhe celularet filmojnë 4K! Por edhe këtu duket qartë që nuk ka asnjë makinë të parkuar para kur be qendrën tregtare paskan qene 1000 njerëz. Gjithashtu nqs ka shpërthim nga raketa do ishin thyer xhamat e kioskave.Edhe për ta mbyllur këtë inskenim të trashë shumë e çuditshme që në kohë lufte jashtë shikoje vetëm djem të rinj të rritur të veshur civile tamam mosha për ushtri kur në Ukrainë jo më pleqtë por edhe gratë ja kanë mbathur që mos i mobilizojne me zor në ushtri dhe ti çojnë në front.Tamam si 1000 viktimat e maternitetit në Mariupol që su gjenden kurrë as edhe 1 sa për farë. Ju shoftë Vaksina e KillGates dhe Sarmati i Rusisë se e keni hak o vemje LGTBQ!

  2. Ore koqe na dini apo si e keni hallin? Nqs ka rënë raketa gjysma ose çereku I nderteses do ishte shembur, pastaj pse japin filmime vari karin vetëm disa sekonda nga larg?
    Tamam e thotë ky pidhiSorrosit shumë çuna te rinj aty para ndërtesës pa lidhje fare kur të gjithë burrat kanë marrë malet ose janë në ushtrinë e Zheles.po nqs janë çuna ku I kanë dashnoret apo ka qenë parade pederastesh në kohë lufte pa lesbike! Pika që su bie me përrallat e GjysmaGjelit!

  3. Te qifsha Hollywoorin per skena filmash. Keta jane bere profesora per manipulim te opinionit publik. Makina nje meter larg pa asnje xham te thyer

  4. Ahahahahaha sulm raketor me tymuse ne render alla cnn. Ju hengert mortja me mashtrimet si cufo tv jeni bo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.