• |
ide | kryesore

Zbulohet marrëveshja e Johnny Depp me Disney për ‘Pirates of the Caribbean’

-Instant, Paparazzi, Slider

Johnny Depp thuhet se do të paguhet më shumë se 300 milionë dollarë për t’u rikthyer në “Pirates of the Caribbean”, pasi u hoq nga ekskluziviteti në vitin 2018 mes akuzave për abuzim nga ish-Amber Heard.


“Marrëveshja thuhet se është që Johnny Depp të kthehet si Jack Sparrow,” tregoi një burim për Page Six.


“Disney është shumë i interesuar të rregullojë marrëdhënien e tyre me Johnny Depp,.Ata kontaktuan me aktorin përpara gjyqit të tij për shpifje kundër Amber Heard dhe e pyetën nëse ai do të ishte i interesuar të kthehej për një ose dy filma “Pirates”.

Ndërkohë, marrëveshja e përfolur e rikthimit, e cila dyshohet se vlen 301 milionë dollarë, thuhet se do të shihte Depp “të rikthehej si Jack Sparrow në Pirates of the Caribbean 6 dhe një seri spin-off Disney Plus për jetën e hershme të Kapitenit të Perlës së Zezë”. ”, sipas burimit.

“Ajo që mund t’ju them është se studioja ka shkruar tashmë një draft për një film për Jack Sparrow, kështu që ata kanë shumë shpresë që Johnny t’i falë ata dhe të kthehet si personazhi i tij ikonë,” shtoi burimi.

Në fillim të këtij muaji, Depp u shpërblye me më shumë se 10 milionë dollarë në rastin e tij për shpifje . Një juri në Fairfax, Virxhinia, e gjeti Heardin përgjegjës për shpifjen e Depp. Juria zbuloi gjithashtu se Heard ishte shpifur nga një prej avokatëve të Depp-it, por i dha asaj vetëm 2 milionë dollarë dëmshpërblim./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.