• |
ide | kryesore

Arrestimet e policëve të vegjël që duan të fshehin një krim më të madh

1, Ide
andi bushati spak

Tashmë është bërë zakon: sa herë ka një skandal të madh, bëhet therror një peshk i vogël. Kjo ka ndodhur edhe me goditjen e dy ish zv/drejtorëve të policisë së Elbasanit dhe gjashtë vartësve të tyre, që dyshohen se kanë gënjyer për vrasjen politike të prag zgjedhjeve. 


Në 21 prill, në qendrën më të kriminalizuar të vendit, një mbështetës i PD-së, ish sambisti Arbër Paplekaj, qëlloi dhe la të vrarë Pjerin Xhuvanin, i cili i printe një grupi të kriminalizuar në ndihmë të Partisë Socialiste, që ishin angazhuar për të blerë vota në lagjen 5 maji në Elbasan.


Menjëherë, sapo krimi ndodhi, e gjithë propaganda e pushtetit u fokusua tek manipulimi i opinionit me slloganet e një opozite të dhunshme, me rikthimin e tropojanëve të Berishës, me ringjalljen e hijeve të ‘97. 

Në fakt, historia ishte shumë më e komplikuar sesa kaq. Pasi në gjenezë të ngjarjes pati qenë kapja e një grupi kriminal, që kishte në përbërje trafikantë droge, të dënuar në Britani, të cilët jepnin para dhe u merrnin peng qytetarëve kartat e identitetit, në shkëmbin të një vote për Edi Ramën dhe Taulant Ballën. 

Lexo me tej:

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Policët ranë në marrëveshje për të dhënë dëshmi të rreme

Por, e gjithë makineria e pushtetit u vu në lëvizje për ta lënë në hije këtë fakt. Kështu ish drejtori i përgjithshëm i policisë, Ardi Veliu, gënjeu publikisht me zë dhe me figurë duke thënë se në vendngjarje nuk u gjetën fakte që kishin lidhje me zgjedhjet. Edhe prokurori i Elbasanit që po hetonte çështjen, Alfred Shehu, bëri të njëtën gjë duke e shmangur vëmendjen nga fakti se krimi kishte në zanafillë vjedhjen e votës (video poshte).

Të njëjtat mashtrime riprodhuan edhe dy ish drejtuesit dhe gjashtë policët që akuzohen sot.

Kur grupet u përplasën me armë, ata qenë aty, por deponuan se nuk kishin parë gjë, madje fshehën dhe faktin se një nga banditët e PS-së, i kishte vënë armën në kokë nëndrejtorit të policisë, Nikollaq Palla. Vetëm pamjet filmike të ngjarjes vërtetuan më pas, se uniformat blu kishin bërë dëshmi të rreme, madje se ata kishin parë të gjitha veprimet dhe personazhet që blenin vota në favor të PS-së.

Por ashtu si eprori i tyre në Tiranë, po ashtu si prokurori i çështjes, ata manipuluan provat, sepse, as disa ditë para dhe as disa ditë pas zgjedhjeve, imazhi i fitores së Edi Ramës nuk duhej cënuar.

Në këtë kuptim, episodi i 8 policëve që bënë dëshmi të gënjeshtërt është vetëm një grimcë në sagën e madhe të manipulimit që u mundua të fshehë me çdo kusht se rezultati i Elbasanit u vendos nga bandat.

DINAMIKA/ Çfarë ndodhi në Elbasan, nga dyshimet për blerjen e votave te vrasja e Pjerin Xhuvanit

Po ta kthejmë filmin pas, në fushatën e vitit 2021, do të kujtojmë se bandat e PS-së rahën e dhunuan brutalisht në publik militantët e opozitës në festën e ditës së verës. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje, shefi i fushatës së PD-së, Gaz Bardhi, denoncoi në SPAK elementët kriminalë që mazhoranca po përdorte si paramilitarë në zgjedhje. Prokuroria e Posatçme, ashtu siç di ta bëjë vetëm ajo, e sorrollati në mënyrë të qëllimshme për më shumë se një javë denoncimin e opozitës. Pasi e mbajti për kaq kohë në sirtar, ajo e transferoi, njësoj si me dosjen e krimit elektoral të Dibrës, në prokurorinë e Elbasanit. Prokuroria e rrethit, e drejtuar nga vëllai i një deputeti socialist, vonoi plot katër ditë vetëm për ta protokolluar dosjen. Dhe më qesharakja: ajo i çoi fletëthirrje për ta pyetur Gazmend Bardhin në 30 prill, pra 5 ditë mbas zgjedhjeve, kur gjithçka kishte përfunduar.

Pra, u pa qartë se, as policia, që linte qëllimisht të lirë personazhe me precedentë penale që kishin rrahur para kamerave militantë të opozitës dhe as prokuroria, që bënte ping pong duke sorollatur procedimin e blerësve të votës, nuk kishin ndërmend të bënin detyrën.

Në këto rrethana, opozitës nuk i mbetej rrugë tjetër veçse të faktonte me prova konkrete masakrën që po ndodhte, ditën për diell, nën hundën e shtetit.

Kur ish sambisti Arbër Paplekaj dhe grupi i tij, i kapën hajdutët e votës, ata nuk u konfrontuan fizikisht. Ata njoftuan menjëherë policinë. Ata pretendojnë se vetëm pasi uniformat blu mbërritën në vendngjarje, në lagjen “5 maji”, grupi kriminal i vjedhjes së votave qëlloi i pari për të mos u kapur me presh në duar. Fakti është se mbështetësit e PS ikën në drejtim të paditur, ndërsa ata të opozitës iu dorëzuan shtetit.

Dhe këtu filloi zinxhiri i manipulimit. Ndonëse të gjithë dëshmitarët pretendonin se grupi i mbrojtur prej Taulant Ballës kishte para, lista zgjedhësish dhe karta identiteti në makinat ku po kryenin blerjen e votës, ish drejtori i përgjithshëm i policisë, Ardi Veliu, gënjeu hapur publikisht duke thënë se në vendngjarje nuk ishin gjetur prova për krimin elektoral. Siç do të rezultonte më pas, në një investigim të BIRN, në vendngjarje kishte blloqe pagesash, pashaporta dhe karta ID të qytetarëve.

Bllok ‘pagesash’ dhe karta ID: Si u manipulua përplasja e përgjakshme e Elbasanit

Më pas gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, e cila ndoqi procesin e kësaj tragjedie, nxori dëshminë e prokurorit se provat që kishte fshehur Ardi Veliu ekzistonin. 

Gazetarja Klodiana Lala: Policia fshehu faktet, Klementit të Elbasanit iu gjetën karta identiteti në makinë

Pra versioni për të cilin gënjeu aq trashë Ardi Veliu në fakt ishte i vërtetë. Po aq i vërtetë ishte dhe fakti tjetër se vartësit e tij në Elbasan, i njihnin me fytyrë dhe emër banditët që blenin vota për PS-në dhe që qëlluan me armë në mes të qytetit, por ata preferuan të japin dëshmi të rreme.

Tani janë vetëm këta të fundit, që rrezikojnë të dënohen sepse ashtu sikurse ndodh me çdo skandal, përgjegjësia në fund mbetet mbi cironkat. Por, sa do që makineria e pushtetit po reket ta përshkruajë ngjarjen e Elbasanit si një mëkat të disa policve lokalë është e vështirë që ky manipulim të kapërdihet lehtësisht.

Askush nuk mund ta besojë se nga kreu i përgjithshëm i policisë e deri tek vartësi i tij i thjeshtë, të gjithë gënjyen pa pasur një sinjal nga lart.

Në fakt, ata thjeshtë zbatuan urdhërin. Dhe natyrisht për këtë morën shpërblimin. Ardi Veliu u largua nga policia dhe u emërua zëvendës ministër. Prokurori Alfred Shehu bëri hapa përpara në karrierrë duke zënë një vend në SPAK. Jo më kot, kur ende gjithçka ishte e freskët, Edi Rama lëshoi thirrjen nga stadiumi: “Pas Elbasanit, jam edhe më krenar për ju”. Jo më kot në 25 prill, Taulant Balla rezultoi socialisti më i votuar me 21 600 vota.

Skema funksionoi. Prandaj banditët që e realizuan atë vazhdojnë të mbrohen.

©Lapsi.al


55 Comments

 1. Vetem revolucioni i jep zgjidhje kesaj katrajure te ndertuar nga qelbesirat e ridhjerjes . Duhen prere koka , shume por shuuuuuuuume koka nese duam te shohim diell perseri .

  1. Keshtu si kane vajt punet eshte e vertete qe revolucioni eshte bere i domosdoshem. Nuk na kane lene zgjidhje tjeter .

   1. Ambasada afgane ka bërë noi urim sot ?

    Ka noi qokë (me lekë) sot nga kimetja apo qoka sot është.heshtja?

  2. Problemi me shkrime te tilla eshte se merren vetem nje pale, kurse pala tjeter, ajo qe beri krimin dhe vrasjen anashkalohet si gjoja pa mendje. Vk, vend varikars, gazetare varikars. Ndaj ikin shqiptaret, ne mes shume arsyesh, nuk jetohet ne te njejtin vend me vemje si ky andi

   1. Kuptohet qe per nje sufllaqe, ky Turi i Verones eshte i gatshem te mashtroje per shefat e tij te gjithe opinionin. Natyrisht nga injorante te tille qe per nje sufllaqe shesin nderin dhe dinjitetitin, nuk mund te presesh qd te kene njohuri mbi ligjin apo mbi konceptet ligjore, por te arrije deri ketu, eshte haptazi injorance qe i bjen era edhe ne shtetet qe kufizohen me Shqiperine. Fakti qe Policia e Shtetit, drejtori i saj dhe prokuroria manipulon ngjarjen, tregon se vrasja nuk ka qene thjesht “Hajt se po qelloj nje here…”, por ka patur arsye te forta qe ai djali fe nxirrte armen dhe te vepronte ne vetembrojtje. Nese ka tejkalim ose jo te vetembrojtjes se nevojshme, kete e vendos gjykata. Ndersa sa per ikjen e qindramijrave shqiptareve, nuk eshte faji i gazetareve o iduot noterik shvejkjan, por i politikaneve qe rrethohen nga bandite te tille qe nxjerrin armet ne mes te qytetit dhe i vene pistoleten ne koke oficereve te policise.

    1. Dmth ai ceceni ka qelluar per ‘vetembrojtje’ medemek. Ik merr rrot kari a thua se si njohim ne bathorsat e sales 🤦‍♂️

  3. Revolucioni do i jepte ramës shansin e paligjshmërisë.
   Me revolucion më fal për shprehjen por i hamë mutin ramës.

   Rama kapet.vetëm me mjete ligjore.

   Dhe dy fjalë për ngjarjen.

   Fabula është e thjeshtë…..
   Blerja u faktua. Policia u njoftua. Policia ishte e pranishme. Grupi i pd edhe pse në një vepër tërësisht qytetare dhe ligjore u rrezikua për jetën. Policia nuk bëri asnjë veprim. Biles del.se.qenka nënshtruar para tyre me armë në kokë Krimi qëlloi dhe plagosi grupin e pd.. papleka në mbrojtje të vetes qëlloi me saktësinë e profesionit.
   Gjynah viktima edhe pse plehrë.

   Por të gjithë janë pafaj kur policia është në vendngjarje dhe nuk.nderhyn por bëhet palë me krimin

   1. Ça po thu, fiton rama nga dhuna ? Je ne terezi ? Kush ka fitu ndonje kundra popullit? Me kete kurven e gjate fjalet nuk zene vend , ky njeh vetem friken dhe dhunen , Dhune do kete e dhune duhet te kete.

    1. Çfarëdo që bën Berisha, përfundon në fund me llumin e vet, me një klan veriorësh idiotë rreth vetes, me një idiot që i mban çantën, që e quan sekretar të Përgjithshëm, me disa të lajthitur që ngatërrojnë rolet me dëshmorë në Teatër, me rolet në skenën e Saliut, dhe me disa konspiracionistë që nisen të flasin kundër qeverisë e përfundojnë të flasin kundër vaksinës.

  4. Eh more Arb – me prerje kokash si ne kohen e otomaneve. Pse nuk na udheheq ti dhe bolsheviku Bushati dhe do te kesh gjithe hordhite otomane dhe idiotet e Lapsit nga pas

 2. Keta mavite paskan qene palaçot me te medhenje qe ka pare ky komb nder shekuj . Krimi , vjedhja , mashtrimi paskan qene fjalet kyshe te tyre . Ça i kane bere keta palaço shqipris dhe shqiptarve nuk ja ka bo as pushtuesi e as hasmi . Qe te shpetojme perfundimisht nga ky sekt keta palaço qe drejtojne kete sekt duhen djeg per se gjalli se ndryshe ringjallen prap . Une do jem ne protest te enjten .

   1. o te qifsha grun , motren fisin dhe te gjithe burrat e fisit o pidhrobsh mavi . Ça bo si trim o te qifsha me te gjalle e te vdekur o prostitut partie . Ptuuuuuuuuuuuuu …….kurva pa dinjitet

    1. Na myti llumi kristaqit me tao palla spiropalla bythshpuarpatronazhista thotë:

     O bledushe kina te qift gjith pragun e shtepise se ska shpjegim tjeter per ty

   2. NUK KAM MOTER O KURVE E KUQE . KAM SGUME VLLEZER QE TE QINE MOTREN TY DHE SOJIT TEND TE KURVES O MOTERQIRE I KUQ

 3. JANE BERE SHUME TE FRIKSHEM . KANE KAPUR TE GJITHE PARANE . KANE KAPUR DREJTESINE . KANE POLITIZUAR POLICINE . KANE TREFISHUAR TE PUNSUAR NE SHTET . KANE TE GJITHE KRIMINELET ME VETE .
  ATHERE SI I BEHET PER TI MUNDUR ? VETEM PO TE DALIM TE GJITHE NE SHESH . O MILET SHIFNI XHEPAT DHE VEPRONI . POR EDHE NESE DIKUSH DO TE GJEJE PAK LEKE BRENDA TYRE , MBAS DY TRE MUAJSH DO JETE I NDERUAR NESE DO TE GJE ASTARET .
  KY ÇIBAN DUHET SHKULUR ME RRENJE . O SOT O KURRR .

 4. Dje pashe emisioni te pakespozuarit te ylli rakipit . Vura duart ne koke , ajo qe degjova aty ishte llahtari .

 5. Nuk ka siguri , kriminelet i sheh kudo biles edhe ne pushtet , taksat dhe cmimet kacafiu , vjedhja ne stratosfere , pushtetaret jane bere te gjithe eskobara . Duarkryq do rrime ? edhe ne gogone do presim? jemi bere popull per tu misheruar . Po dy duar per nje koke jane , pse te mos i perdorim ?

 6. Punonjësit shtetit zagare ne shërbim te mafies ne pushtet.turp per spakun qe eshte nje tufe te paaftesh ne shërbim te krimit

 7. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA,POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENIT TE BABIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,CARO BOLES BOLES ALEXANDER VUCIC DHE EDI RAMES

 8. Nuk kam hall se vdes
  Por kam hall se nderron ves.
  I mesoi Saliu se si vidhen votat dhe si rrihen njerzit dhe Rama ndjek te njejten line.
  E ka hanger dreqi kete pune.

 9. ANDI BUSHATI,ARMAND SHKULLAKU DHE FATOS LUBONJA TALLEN KEQ ME YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT? DHE PSE TE MBAN GOJA ERE MUT BYTH QELBESIRE FARE

 10. Ky SPAK per ato inceneratoret,
  rrotullohet sa ne Fier sa ne Elbasan,

  por ama te drejtohet nga Tirane,
  jo ASPAK kurrizi nuk ja mban,

  mbahen ne burg pra Koka e Bllaho,
  dhe ndonje nen-kryetar bashkish kot

  ama tek Bashkia Tiranes KY SPAKU ,
  as te afrohet fare nuk mundet dot.

  qenka perlyer nenkryetari i Bashkise,
  ne Elbasan tek inceneratoret pra,
  dhe nuk eshte laparosur Tigri Lali Fiku,
  kete e pertyp vec ndonje budalla!

 11. YMERI JA FUT KARIN NGA BYTHA E FRROK CUPIT JA FUT NE GOJE YLLI PATES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE PASTAJ JA

 12. Ke hall se nuk ta lavderuan Mamin? Pa ktheje ti nga ana tjeter dhe na e thuaj historine si e di ti. U vra pra se nxorri Kallashin ai Bythqiri qeverise qe sot ka ik te te shumtit. Tjetri u tregua me i shkathet per vetmbrojtje.

 13. YMER GELBAZA KELLIRA KA NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN:GREG KRISTAQ RAMA E PALLON LINDA RAMEN DHE E SJELLE NE JETE ZAHON… thotë:

  GREG KRISTAQ RAMA BABA I ZAHOS

 14. Pa dashur te gjykoj askend, thjesht fakti qe policet e drejtuesit e Elbasanit bien ne ujdi si grup per te mos thene te verteten per vrasjen e Xhuvanit dhe perplasjen me arme para zgjedhjeve te 25 prillit, eshte tregues i nje urdheri nga lart.

  Nje polici qe inkriminohet ne trafiqe, droge e vrasje, sigurisht eshte ne vartesi dhe nen komanden e nje klike dhe jo e nje shteti demokratik

  Ashtu si ne vrasjet mafioze kapen vrasesit me pagese e jo porositesit edhe ne Elbasan pati krim elektoral deri me vrasje, por ndeshkohen ata qe zbatuan kodin e heshtjes (Omerta) e jo ustallaret e mandatit te trete.

 15. Kjo histori tregon ate qe ne e kemi thene prej shume kohesh , palloshi ka bere aleance me krimin , vjedh me PPP dhe blen e kercenon kedo ne fushate . Pallloshi me intrige e premtime fantashkencore e mori pushtetin ne 2013 , me intriga e 3d po e mban dhe ne bashkepunim me krimenelet si dhe dhune dhe kerbaçin ndaj fukarait kerkon ta mbaje pushtetitn me çdo kusht . Intrig dhe dhune po perdor ngaj nesh , dhune dhe superdhune duhet ti japim .

 16. Edvini I Zi I drogs ,vuqiqit vazhdo qy talli 🍒 me jue analist e vertet qy thoni t verteten per lexusit opozitar qy ju besojn .Mjaft edvini I Zi mjaft talle 🍌me kundershtart ,qy mbrojn voten me arm dhe skuadra paramilitare .Rama ik ,Rama ik.

 17. Keta jane banda ne pushtet bashke me ambasadoren Kim qe I njohu zgjedhjet pa u mbyllur..

  Klika te tilla jane sot vetem ne Afrike dhe per Shqiperine po behet nje eksperiment, problemi eshte qe kur te plasi pastaj na quajne kafsha.

  Po te kishin ndodhur ne Europe apo USA keto gjera do ishin permbysur me kohe qeverite.

  Kriminale qe promovohen bandite me pushtet si ai I SPAKUT apo Veliu dhe futet ne burg varfanjaku per 40 litra nafte.

  Perse nuk ben nje koment ambasadorja u kudo ndodhur Kim?

 18. YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIIDH PER HERE TE FUNDIT?! HAHA HAHA thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE YLLI PATES

 19. Te na rroje AMERIKA te na rroje Kim majmuni,te na rroje kryemuti Edvin,te rroje Tualet Pallkrimi…..Socialisto-komuniste=FASHIZEM.
  Alvaniqi e shkerdhyer nga rishkerdhjerja.

 20. Ashtu si të gjitha aksionet e mëparshme edhe ky miting është pjesë e operacionit mediatik për të treguar që tashmë PD është e Berishës. I tillë ishte kongresi i dhjetorit, zgjedhjet në PD, gjyqi i Gon Zhukrit, votimet e marsit ku nuk u morr vesh sa ishin vota të PD, sa të LSI dhe sa të PS. I tillë është edhe mitingu i 7 korrikut.

 21. Nga hetimet ka rezultuar se numëruesit i kanë hequr 38 vota kandidatit të PD-së, Ardian Zeneli dhe ja kanë shtuar kandidatit tjetër të PD-së Lefter Gështenja, i cili u zgjodh deputet. E proteste o shpellkare se ja u perdhunon gruan motren vajzen salihu me grupin e zjarrit,po nuk moret pjese

 22. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH YLLI PATES,CARLO BOLES BOLINO DHE DRITAN HALE’s thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE FRROK CUPIT DHE ALEXANDER VUCIC

 23. Një vit e disa muaj pas kësaj ngjarje skandaloze në Elbasan, katër ditë para zgjedhjeve, qenka kujtuar SPAK të fusë në “arrest shtëpiak”, dy ish nëndrejtorët e forcave të sigurisë në këtë qytet, dhe 6 policë se kanë bërë deponime mashtruese.
  Ndërkaq është një fakt i verifikueshëm se publikisht , drejtori i përgjithshëm i policisë i emruar si zv.ministër dhe prokurori i Elbasanit që sot është prokuror i SPAK, kanë bërë në ate kohë deklarata mashtruese.
  Propoganda qeveritare e mbështetur nga mediat, bëri çmos atëhere që këtë ngjarje ta paraqesë si një krim të opozitës që paskej angazhuar militantë të saj për të verifikuar vjedhjen e shitblerjen e votave nga PS me ndihmën e bandave të trafiqeve kriminale rë drogës, duke e akuzuar opozitën se paskej bërë “polici paralele”
  Kjo “policia paralele” e opozitës, bëri “krimin e madh” që lajmëroi policinë shtetërore se kishte zbuluar një person “patronazhist” i PS, një ish i ndëshkuar nga qeveria angleze për trafik droge, se po bridhte nëpër qytet me një makinë të tij me materiale kompromentuese me para e lista personash për të blerë vota..
  Akoma edhe sot, ndonëse ngjarja është kapur e plotë nga kamerat e shumta të instaluara atje, por edhe nga dëshmitarë të rastësishëm dhe nga grupi i mbrojtësve të votës të PD, nëk janë transmetuar të plota nga mediat por janë mbajtur të fshehta.
  Duke lënë mënjanë deklaratat mashtruese të Ardi Veliut e prokurorit Alfred Shehut për përplasje midis dy grupeve militante të PS e PD, përse SPAK nuk i ka verifikuar personat e këtyre dy palëve, se kush prej tyre ka qenë pjesë e bandave kriminale të trafiqeve për qytetin e Elbasanit ?
  Është fakt se asnjeri nga grupi i mbrojtjes së votave të opozitës, nuk mund të akuzohet për të kaluar kriminale, ndërsa grupi i hajdutëve të votave të PS, në shumicë përbëhet nga pjestarë të bandave të trafiqeve të drogës.
  SPAK, mesa duket, i detyruar nga deponimet e Dumanit që ka përmendur emra konkretë banditësh në shërbim të Taulant Ballës, që falë mediave dolën publikisht, futi në “arrest shtëpiak” 8 “copë” policësh që kanë përsëritur gënjeshtrat e Veliut e të Shehut si papagej.
  SPAK ka futur në rradhët e tij prokurorin Shehu që publikisht ka mashtruar me dy deklarata të kundërta.
  Përse nuk e nisi punën e shkarkimin e këtij personi e “arrestin shtëpiak” të tij ?
  Përse nuk e ka thirrur ish drejtorin e përgjithshëm të policisë duke i kërkuar qeverisë që ta pezullojë ate nga detyra e zv.ministrit e ta hetojë në gjendje “arresti shtëpiak” ?
  Fakti që këta të dy, jo më që nuk i ka gjetur asgjë nga mashtrimet e deklaruara pubiliksht, por janë “graduar” për punën e tyre të mirë në ndihmë të PS, është një dëshmi se .edhe këta si policët e gjorë, e kanë bërë këtë vepër me urdhër nga lartë.
  “Të gjitha rrugët të shpien në Bugjejovice” thoshte Shvejku i famshëm.
  Pra të gjitha rrugët e krimit në Shqipëri këto 9 vitet e fundit , të shpien tek “Skënderbeu” i Spiropalit e ndihmësi i tij Tao Palla.
  Duke u përballur me këto fakte të njohura publikisht, përse mbushen portalet me komente të niveleve më banale me sharrje rrugaçërore për njeri tjetrin ?
  Edhe kjo e ka një burim.
  Për gjuhë sharjesh banale seksiste, në të gjithë historinë e shtetit shqiptar, shquhet vetëm një politikan e ky është kryeministri aktual i Shqipërisë.

 24. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLIN KARIN ME ZAGARIN E MJERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUAL YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT CARLO BOLES BOLINO KOL SALLAKU SKYPE DHE EDI RAMES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.