• |
ide | kryesore

E konfirmon policia, kjo është drejtoresha shënjestër e atentatit me tritol në Shkodër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Suida Kuka, Drejtoresha e Operatorit të Kujdesit Shëndetësor në Shkodër ishte shënjestra e atentatit të dështuar me lëndë eksploziv sot në Shkodër.


Policia tha se shumë pranë makinës së saj i gjet një pako e dyshimtë dhe nga shpërthimi i kontrolluar rezultoi se ishte një sasi lëndë me eksploziv.


Kuka aktualisht mban postin e Drejtoreshës së Operatorit të Kujdesit Shëndetësor, post të cilin e mori në maj të këtij viti.

Ndërsa më herët Suida Kuka per me shume se 1 vit ishte drejtore e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor.

Njoftimi i Policisë

Në vijim të informacionit paraprak për një pako të dyshimtë që u konstatua në lagjen “Vojo Kushi”, Shkodër, në afërsi të një mjeti “Range Rover”, në pronësi të shtetases S. K., banuese në fshatin Demiraj, Malësi e Madhe, me detyrë Drejtoreshë e Drejtorisë së Shëndetit Publik Shkodër, ju informojmë se:

Në vendin ku u konstatua pakoja e mbyllur erdhi njësia antieksploziv e RENEA-s, e cila bëri shpërthim të kontrolluar të pakos, brenda së cilës rezultoi se kishte lëndë eksplozive.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

9 Comments

    1. Nuk thone kot qe; “mortja nuk hane m*t”, shikojeni surratin e kesaj kurvices analfabete e RIVDEKJES SOROSIANE, hajdute me cizme e Edvin Kristaq KAJMAKUT!

  1. Me Range Rover ama por banuese ne fshat! A mund te shpjegoje dikush pse ajo punonjesja bionde e Ministrise, ish punonjese seksi te UNYT qe pallohej me Soreca-n paska punesuar gjithe fisin femer si drejtoresha ne shtet?!

  2. Nuk thone kot qe; “mortja nuk hane m*t”, shikojeni surratin e kesaj kurvices analfabete e RIVDEKJES SOROSIANE, hajdute me cizme e Edvin Kristaq KAJMAKUT!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.