• |
ide | kryesore

Kushti i Christian Bale që të rikthehet në rolin e Batman

-Instant, Paparazzi, Slider

Christian Bale ka deklaruar së fundmi se do të vishte përsëri kostumin e tij Batman.


Bale i cili luajti në trilogjinë Dark Knight, tha se nuk është kundër rikthimit të rolit të tij si Bruce Wayne. Megjithatë, ka vetëm një kusht: regjisori Christopher Nolan gjithashtu duhet të kthehet. Nolan drejtoi Bale në 2005 Batman Begins, 2008 The Dark Knight dhe 2012 The Dark Knight Rises.


“Askush nuk ma ka përmendur ndonjëherë”, tha Bale për ScreenRant për një vazhdim të mundshëm. “Herë pas here njerëzit më thonë: “Oh, dëgjova se ju janë afruar dhe ju kanë ofruar të gjitha këto.” Dhe unë them, “Ky është një lajm për mua. Askush nuk më ka thënë gjë për vazhdimin .”

Ai shtoi se bashkë me Nolan bënë një “pakt” përpara se të bënin trilogjinë e suksesshme: “Ne thamë, ‘Hej, shiko. Le të bëjmë tre filma, nëse kemi fatin ta bëjmë këtë. Dhe pastaj le të largohemi. Le të mos e zgjasim shumë.”

“Mirëpo, nëse Chris Nolan do të thoshte: “E dini çfarë, kam një histori tjetër për të treguar”. Dhe nëse ai do të dëshironte ta tregonte atë histori me mua, unë do të pranoja”, shtoi aktori.

Bale aktualisht luan në pjesën e katërt të ekskluzivitetit Thor të Marvel Cinematic Universe, Thor: Love and Thunder, i cili pason filmin e mirëpritur Thor: Ragnarok të vitit 2017, me regji të Taika Waititi. Bale luan zuzarin Gorr./Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.