• |
ide | kryesore

Rritja e çmimeve/ Berisha: Qeveria ka fituar 340 milionë euro plus nga TVSH-ja

-Instant, Lajme, Të fundit

Duke folur në mbledhjen e kryesisë së PD-së, kryedemokrati, Sali Berisha, tha se qytetarëve shqiptarë po u ngushtohet laku që u ka vendosur Edi Rama me çmimet. Berisha u shpreh se bordet për llogari të qeverisë dhe oligarkëve janë shndërruar në një mekanizëm gjakpirës që rrisin çmimet jashtë çdo llojë llogjike tregu.


“Të dhëna shumë të sakta kanë treguar se vetëm nga TVSH-ja e çmimeve të rritura, qeveria ka përfituar 340 milionë euro më shumë. Dhe jo që nuk ua ka kthyer qytetarëve për lehtësim, të themi gjysmën e tyre, por përkundrazi, ka ulur me 2% ndihmën ekonomike për familjet në nevojë. Kemi një qeveri p[a moral që merr vendime sikur kuy popull nuk ushqehet, nuk vishet, nuk lëviz”, tha Berisha në një konferencë për mediat. Tani është vërsulur mbi biznesin me paketën e re fiskale, për t’i falimentuar masivisht. Pasi u kishte premtuar se deri në vitin 2029 nuk do të ketë shtim në taksa. Kemi të bëjmë me një gjendje dramatike”, tha Berisha.


31 Comments

 1. Nuk e kuptoj si mund te flasi Saliu per kete gje kur gjate qeverisjes se tij i mbushen xhepat te gjithe kriminelet e vendit

  1. Saliut i ka ik koha. Nuk e kuptoj si mund te flasi per keto gjera pa lidhje kur i kane dal zbuluar te gjitha te zezat qe ka bere.

 2. Aa doli berisha dhe dha komentet e tij ne lidhje me qeverisjen. Si ska pak cipe se kuptoj. Gjithe shqiperia e di cfare krimineli je ti o sali!

  1. Ai ka mendjen vetem me rivazhdu me korrupsionet e tij te pafundme se vendin e fundos ne borxhe ai sic beri ne kohen e vet

 3. Rritja e cmimeve ka ndikuar tej te gjithe e ne gjithe boten pothuajsr! Kemi kaluar sfida te panumerta, si termeti pandemia dhe ja ku jemi sot fale qeverisee rama i cili po jep mbeshtetje popullit pertej te gjitha ktyre.

 4. Po leket qe kan perdorur per te kompensuar cmimin e energjise elektrike apo i harroni ato ju kur beni bilancet 7×7=42

 5. Berisha ska si merr vemendjen tashi ose ska ku kapet dhe del per mediat dhe jep deklarata te tilla ku komenton punen e qeverise

 6. Ore ju nuk mbushni se ska mundesi se ato leke perdoren per te kompensuar rritjen e naftes tek fermeret dhe peshkataret si dhe perdoren per energjine elektrike

 7. Cmimet nuk jane rritur vetem ne shqiperi,per me teper qe ne vendin tone kjo krize eshte miremenaxhuar nga ana e z.Rama

 8. Rritja e cmimeve ka ardhur si pasoje e krizes qe ka perfshire gjithe boten e jo vetem vendin tone dhe nuk eshte e nevojshme tia hedhim fajin me patjeter dikujt.

 9. Ne fakt jane rritur cmimet shume dhe kete nuk e veme ne diskutim por qeveria dhe Rama ka bere te pamunduren per te ndihmuar dhe per ti dhene nje dore familjeve ne veshtiresi dhe bizneseve qe kane qene ne rrezik falimentimi.Kjo gje nuk mund te mohoet sepse eshte e vertetuar me fakte.

 10. E gjithe bota gjendet ne nje gjendje kritike nuk ka pse te fajesohet Rama po keshtu eshte mesuar ky saliu qe flet budalleqe e do te fajsoje kot

 11. Dua te theksoj se rritja e cmimeve po ndodh ne te gjithe boten per shkak te luftes midis ukraines dhe rusise pranda o sali mos fol kot e me kot

 12. Ah more sali o kriminel qe vete akuza hedh ndaj te tjereve po nuk e shef iher veten tende qe je nongrata dhe keto kohet e fundi ke fillu flet shume percart

  1. Ore palo komentues,qorra,krimba te ndyre!
   Jane rritur çmimet ne bote,po e dini sa jane pagat neper bote?
   Flas ne ato vende ku çmimet tona jane sa sa te tyret.Nderkohe pagat i kane shume me te larta,dhe perveç pagave, ju vjen çeku ne shtepi per te kompensuar veshtiresite,dhe kjo ndodh prej vitesh,qe kur filloi pandemia.
   Prandaj qepeni se skeni goje ju halet e ktij vendi,dhe berishes i merrni te keqen,do ju shohim si do kakarisni pas pak kohesh.
   Ju ka ardhur fundi qe u fundosfshit sa me thelle,dhe te zhduket nje here e mire kjo lloj propagande dhe demagogjie e shemtuar.

 13. Cilitdo qe ka vene dore mbi djersen dhe gjakun e popullit,i ngecte ne fyt dhe iu befshin ilaçe!
  Ne veçanti ripjellja mos pafte piken e hajrit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.