• |
ide | kryesore

Dakota Johnson: Eksperienca në ‘Fifty Shades’, e frikshme

-Instant, Paparazzi, Slider

Dakota Johnson ka folur së fundmi për përvojën e saj në  filmin “Fifty Shades of Grey.”.


Në  një intervistë për Vanity Fair ,Dakota zbuloi se pranoi  për të bërë një version shumë të ndryshëm të filmit që përfunduan duke bërë.


“Unë jam një person seksual dhe kur jam i interesuar për diçka, dua të di shumë për të,” tha ajo. “Kjo është arsyeja pse bëra ato filma të mëdhenj lakuriq.”

Por Johnson sugjeroi që studioja, regjisori dhe madje edhe autorja e librave origjinalë, Erica.L. James, ishin të gjithë pjesë e problemit.Sipas saj, autorja e librit , kishte “shumë kontroll krijues, gjatë gjithë ditës, çdo ditë, dhe thjesht kërkonte që disa gjëra të ndodhnin”.

“Kishte pjesë të librave që thjesht nuk do të funksiononin në një film, si monologu i brendshëm, i cili ndonjëherë ishte tepër i lezetshëm,” shpjegoi ajo. “Nuk do të funksiononte të thuash me zë të lartë. Ishte gjithmonë një betejë.”

“Isha e re. Unë isha 23. Kështu që ishte e frikshme”, rrëfeu Dakota. “. Kishte shumë mosmarrëveshje të ndryshme.

“Nuk kam qenë në gjendje të flas kurrë për këtë me vërtetësi, sepse ju dëshironi të promovoni një film në mënyrën e duhur, dhe unë jam krenare për atë që kemi bërë në fund të fundit dhe gjithçka rezulton ashtu siç është menduar, por ishte e ndërlikuar, ” vazhdoi ajo.

Kur u pyet nëse i vjen keq që e bëri trilogjinë, aktorja u përgjigj: “Nëse do ta kisha ditur në atë kohë se si do të ishte, nuk mendoj se dikush do ta kishte bërë. Do të kishte qenë sikur, “Oh, kjo është psikotike.” Por jo, nuk jam penduar për këtë.”/Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.