• |
ide | kryesore

Rusët vijojnë revanshin, 1/3 e trupave ukrainase në Lysychansk dorëzohen

-Instant, Lajme, Planet

Nuk ka të ndaluar revanshi i forcave ruse në rajonin e Luhanskut. Pas kontrollit të Severotonetsk, trupat ruse tashmë kanë larguar vendasit dhe nga rrethinat e Lysychansk. Sipas ambasadorit të Republikës Popullore të Luhanskut në Rusi, Rodion Miroshnik, një e treta e ushtarëve ukrainas në Lysychansk tashmë është dorëzuar.


“Tani ka ende përleshje aktive në periferi të Lysychansk, sipas të dhënave të fundit me shumë viktima dhe janë duke u zhvilluar veprime të përgjakshme. Dhe për fat të keq, unë nuk i kam ende numrat, por tashmë ka raporte se shumë ushtarakë janë dorëzuar”, tha Miroshnik.


1 Comment

  1. Ups..do jen ato repartet lgbtqiu qe u formuan me leket e usas.
    Rusit sikur i mbaroi buka qe ne mars, ngeli pa karburant dhe humbi rrugen!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.