• |
ide | kryesore

Alibeaj flet për protestën: Nuk mund të jetë Sali Berisha përfaqësimi i atyre njerëzve që vuajnë

-Instant, Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj nuk e mbështet protestën e thirrur nga Sali Berisha më 7 korrik. Në fjalën e tij, para medieve në hyrje të parlamentit, Alibeaj deklaroi se protesta duhet të nisë duke dalë kundër oligarkëve në Kuvend për çmimet e larta. Ai tha se mënyra më e mirë për të protestuar është Kuvendi. Në proncimib për mediet, deputeti tha se ka protestuar në çdo moment dhe do të vazhdojë të protestojë, por sipas tij Sali Berisha nuk mund të jetë përbashkimi i njerëzve që vuajnë.


“Do protestosh për krimin, duhet të flasësh këtu. Do protestosh kundër çmimeve të larta, kundër oligarkëve, unë besoj se mënyra më e mirë për të protestuar është këtu. Unë protestoj sot, protestoj në çdo rast. Detyra e çdo deputeti është kjo. Nuk mund të jetë Sali Berisha përfaqësimi i atyre njerëzve të cilët sot vuajnë gjithmonë e më tepër. Absolutisht jo. Më kuptuat mirë se çfarë thashë. Nuk është ai shpresa e njerëzve. Para se të shkojnë te sheshi dhe t’u thonë njerëzve hajdeni të protestoni të vijnë këtu dhe të thonë një gjë. Kanë guxim ta thonë? Për të protestuar për çmimet e larta duhet të thotë se çfarë qëndrimi ka ndaj oligarkëve”, tha Alibeaj.


17 Comments

  1. Po sipas aligazpordhes vetem bq dhe bythlepirsave si puna e tij duhet te udheheqin protestat,shko njeher po pate byth ne Fier te organizosh nje protest.
   Kur nuk te pjerdh njeri ky bq si luldhimi proteston nga foltorja e kuvendit🤮🤮🤮🌵

    1. A sa mirë ja bën Berishes ky
     Po a vihej ministër ky mut muti
     Që i mbante në radhë mbrapa ministrisë
     Ish të përndjekurit për një dokument.
     Ky kujton se duke sha berishën do
     Do e duan amerikanët
     Po shansin e humbi
     Të hajë një mut nashti.

 1. Ky kujton se e ka mire me Kimeten dhe do behet dikush, kur nuk te do elektorati je i vdekur.

  Shih rastin Kurti ne Kosove te nxjerresh mesimi o lyre e Rames dhe Kimetes.

  1. E di shume mire alibej. Është i ndërgjegjshëm plotësisht. Por alibej po bën lojën e ramës. Dhe për këtë paguhet.
   Rrugën e ramës basha bardhi tabaku alibej etj, e zgjodhën për interesa të shkurtra por me fitim të lartë.

   Janë legena fare.
   Por osh nji dash sula që më çudit fare.
   Hem i keq , hem kar, hem i duket vetja personalitet. .si gjeli mbi pleh.

   Vari karin alibeut dhe të tjerëve si si ai. Janë në shërbim të.ramës me gjithë lecka

 2. Heu bre ….O moj KALINE e keqe.Kur ke kene trim ti???
  Pordhac i dhjere n’breke nga frika e Edvin shkerdhates dhe Kimajmunit.
  ELEKTORATI……A e ke harru MOJ zorraxhije…eahh??!!

 3. NUK MBARUN SERVILT DHE SHKERDHATAT NE KETE VEND

  FOL ME KETEGJUHE EDHE KUNDER AMBASADES PO QE BURR I NDERSHEM

 4. Problemi eshte se, per te perfaqesuar dike duhet vullneti i atij “dikujt” dhe ke pare dhe degjuar t’i (oooo qenie me aftesi te kufizuar) se, ato i japin atij prokure per perfaqesim dhe jo ty (qe, ben ankim per llogari te Kryetarit te shkarkuar dhe per me teper edhe te dorehequr pas shkarkimit)… pffffffffffffffffffffffffffffff 🤗

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.