• |
ide | kryesore

Çmimi i naftës më i larti në rajon/ Ministrja: Po mos të kishim bordet, do ishte më shtrenjtë

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka folur në Kuvend për rritjen e çmimeve për shkak të krizës. Ibrahimaj i ka dalë në mbrojtje Bordit duke thënë se nëse nuk do të ishte ngritur Bordi i Transparencës, çmimi i karburantëve do të ishte shumë më i lartë nga sa është sot.


“Ju thoni që ne kemi ngritur borde fashiste a komuniste, nuk di si i quani. Nëse bordet nuk do të ishin ngritur do të kishin çmime më të larta për karburantet se kemi sot. Ne mbështetem shqiptarët që nuk i mund të përballojnë çmimet e rritura të konsumit”, tha Ibrahimaj.


Pas vendimit të fudnit të Bordit të Transparencës, nafta në vend tregtohet me 249 lekë për litër. Ndërsa çmimi i benzinës është 242 lekë për litër dhe ai i gazit 83 lekë.

5 Comments

  1. MIRE E KA MINISTRJA,rriteni edhe me shume cmimin e naftes.Rrethi katror,(Cako),e ka thene qarte,se rritja,e cmimit te naftes,do duket,vetem kur ne mbremje,do shikoni vetem disa makina,ne levizje,e jo si sot,qe trafiku eshte si zakonisht.Cmimi,nuk ulet prej qeverise,por vetem prej gishtit te atijcuni,qe rrezoi hoxhen,prej xhamise!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.