• |
ide | kryesore

Dakota Johnson flet për përfshirjen e saj në gjyqin e aktorëve

-Instant, Paparazzi, Slider

Dakota Johnson dëshiron të përjashtohet nga beteja e Johnny Depp dhe Amber Heard.


Çështja Depp kundër Heard frymëzoi shumë biseda në internet gjatë gjyqit gjashtë-javor, duke përfshirë diskutimin mbi një video të rishfaqur të Johnson me aktorin në Festivalin e Filmit të Venecias 2015.


Në videon virale, në të cilën të dy po promovojnë filmin e tyre Black Mass në një panel, Depp ishte në skenë meDakota , ndërsa i tregon gishtin e tij të dëmtuar.

Maja e prerë e gishtit, ai dëshmoi në sallën e gjyqit të Virxhinias, dyshohet se u shkaktua nga Heard gjatë një sherri që kishin në Australi në mars 2015. Aktori , pretendoi se gruaja e atëhershme Heard i hodhi një shishe vodkaje dhe ajo iu thye në dorë. megjithëse Amber e mohoi akuzën. Ajo pretendoi se ai e kishte sulmuar seksualisht me një shishe atë natë dhe se më vonë e gjeti atë me një gisht të gjakosur teksa ai shkruante në mure me gjak dhe bojë.

Johnson  i tha Vanity Fair, në një intervistë të botuar këtë javë, se nuk e kujton atë moment dhe nuk i pëlqente të bëhej pjesë e diskutimit publik rreth çështjes gjyqësore.

“Unë thashë, ‘Për atë Zot, pse? Pse jam përfshirë në këtë?’ Nuk e mbaj mend fare këtë, por të lutem, më largo nga kjo. Mos e lër këtë të shkojë më tej”, u shpreh ajo për videon. “A mund ta imagjinoni nëse do të më thërrisnin në tribunën e dëshmitarit?”

“Nuk mund ta besoj që njerëzit po e shikojnë gjyqin sikur të jetë një shfaqje. Njerëzit janë kaq të çuditshëm. Interneti është një vend i egër, i egër”, shtoi aktorja e ‘Fifty Shades’.

Ajo foli gjithashtu për “kulturën e anulimit”, duke thënë: “Ajo me të cilën unë luftoj për sa i përket kulturës së anulimit është  i gjithë koncepti pas anulimit të një qenieje njerëzore, sikur të jetë një takim. Asnjë person nuk do t qëë bëjë gabime në jetën e tyre. Të lëndosh njerëz të tjerë, të lëndosh të tjerët nuk është në rregull. Ka pasoja për ato veprime.”

“Por koncepti i Twitter që vendos nëse dikush nuk ekziston më papritur është i tmerrshëm, zemërthyer dhe i gabuar. Unë mendoj se do të kalojë,”shtoi Dakota . “Unë besoj se njerëzit duan të jetojnë në një botë më të mirë, në fund të fundit. Gjithashtu, Twitter përbën 12 për qind të botës? Dua të them, disa nga këta njerëz nuk dinë as të shqiptojnë.”

Juria në çështjen e aktorëve i dha Johnny më shumë se 10 milionë dollarë dëmshpërblim, duke shpallur fajtore Heard për shpifje në një shkrim të vitit 2018, megjithëse ajo nuk e përmendi atë me emër në artikull. Dyshja u martuan në shkurt 2015 dhe ajo paraqiti kërkesë për divorc dhe një urdhër ndalimi të dhunës në familje në maj 2016. Juria i dha asak 2 milionë dollarë dëmshpërblim për një nga tre pretendimet e saj kundër padive për shpifje./Lapsi.al

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.