• |
ide | kryesore

FOTO/ Gjyshja që provokoi serbët me rrobat e banjës në Novi Sad

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Serbia është trazuar nga një foto e publikuar në rrjetet sociale. Shkak është bërë një gjyshe e fotografuar në Novi Sad me rroba banje me flamurin shqiptar në një plazh në këtë zonë.


Aty shihet një grua e moshuar e ulur në një stol, e cila ka të veshur rroba banje me flamurin shqiptar, ndërsa në dorë mban telefonin dhe duket sikur po fotografon personin që i ka bërë foton.


Në postimin e publikuar në Instagram shtrohet pyetja: “A është ky një provokim i qëllimshëm?” Reagimet kanë qenë të shumta, pro dhe kundër.

Ka edhe nga ata që thonë se gjyshja ndoshta nuk e ka ditur fare se çfarë kuptimi ka flamuri që mban ne reçipetat e saj. ©LAPSI.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

2 Comments

  1. Ska asgje per provokim dhe duket si loje e qellimshme. Prisni kete vere ne plazhet tona sa provokime do bejne bastardet qe u hapi duert ballkan i hapur. Do buçasin kenget çetnike dhe fyerjet ndaj shqipetarve ne shpine e tyre. Por kjo ska problem se kemi lal zdromsin dhe te gjatin liderin global e liberal qe promovon poshterimin si qyteterim e kulture.

    1. Nuk jam tu mbrojt as bastardet serve dhe as moterqirin Rama, por sezoni turistik eshte duke mbaruar dhe deri tani asgje e tille nuk ka ndodhur.

      Jo per gje, por shqiptaret nuk jane aq te mbaruar sa te kendohen kenge cetnike ne mes te plazheve shqiptare duke share shqiptaret.

      Jam totalisht kunder turizmit me servet gjithesesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.