• |
ide | kryesore

VIDEO/ Gafa e radhës e Biden, ngatërron Zvicrën me Suedinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në samitin e NATO-s, në Spanjë presidenti amerikan Joe Biden ka bërë një tjetër lapsus që pushtuar rrjetet sociale. Kreu i shtëpisë së bardhë ka ngatërruar Suedinë, një nga vendet e cila pritet të anëtarësohet në NATO, me Zvicrën.


Presidenti amerikan po lavdëronte dy vendet nordike që i bashkohen aleancës, Finlandën dhe Suedinë, teksa iu referua gabimisht Zvicrës.


“O zot, jam aq i shqetësuar për të zgjeruar më tej Aleancën saqë u gabova…”, tha presidenti amerikan.

Biden e përshkroi ftesën e dy anëtarëve të rinj si një “akt historik” si pjesë e përgjigjes së Perëndimit ndaj pushtimit rus të Ukrainës dhe agresionit në rritje ndaj fqinjëve të tjerë evropianë. ©LAPSI.al

https://twitter.com/AZmilitary1/status/1542494257231052800?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1542494257231052800%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fzoom.al%2Fvideo-biden-ben-gafen-e-madhe-ne-samitin-e-nato-s-ngaterron-suedine-me-zvicren%2F

6 Comments

  1. Keta do luftojne Rusine. Ju qifsha trute baxhellave mavi. Shqiptar behuni gati te mesoni Rusisht si ne Kohen e Xhaxhit sepse Perendimi fendi

  2. “Lapsuse” kanë bërë e bëjnë edhe liderë politikë të rij në moshë e jo vetëm Biden.
    A ka “lapsus” më qesharak se deklarata e Makronit që të mos e atakojmë shumë Putinin se e zemërojmë ate e ja presim rrugën bisedimeve dipllomatike për Ukrainën ?
    Po tek Lapsi, kemi lexuar shumë shkrime që e telendisnin ish presidentin Trump për deklaratat e tij kontradiktore .
    Si për Trump ashtu edhe për Biden, pas shkrimeve të tilla të Lapsit që vazhdon ta konsiderojë SHBA “imperializmi amerikan” ka një vërshim komentesh antiamerikane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.