• |
ide | kryesore

Autobusi personal i Dolly Parton, i disponueshëm për t’u marrë me qira

-Instant, Paparazzi, Slider

Dolly Parton po i lejon fansat të përjetojnë një pjesë unike personale të jetës së saj në turne.


Dolly nxjerrë autobusin e saj të turneut prej një kohe të gjatë me qira dhe aktualisht është e parkuar në Dollywood DreamMore Resort & Spa në Pigeon Forge, Tennessee.


Autobusi  është vendi ku ajo shkroi albume të tilla si Backwoods Barbie dhe 9 to 5 the Musical, si dhe një varg librash, shfaqje televizive dhe filma.

“Unë vendosa ta jepja me qira sepse nuk po bëja më shumë turne dhe thjesht po rrija aty, dhe mendova se kjo mund të përdorej shumë mirë,” tha Parton së fundmi për Knox News për autobusin turistik, të cilin ajo shpesh i është referuar si ‘Vagoni cigan i saj’.

Megjithatë, qëndrimi në parajsën muzikore të Partonit nuk është i lirë. Çmimet për një vizitë dy netë fillojnë nga 10,000 dollarë, me një pjesë të fitimeve të dhuruara për Fondacionin Dollywood, një program dhurimi librash që dërgon me postë lexime me cilësi të lartë për më shumë se një milion fëmijë në mbarë botën çdo muaj.

Por,nëse jeni në gjendje të përballoni qiranë, do të shijoni të njëjtin divan, kuzhinë, tryezë ngrënieje dhe vaskë të përdorur nga Parton për 360,000 milje në të gjithë Amerikën e Veriut nga fundi i vitit 2008 deri në mars 2022, duke përfshirë turneun e saj Pure & Simple 2016 , i cili vizitoi më shumë se 60 qytete në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada./Lapsi.al

dolly parton dolly parton dolly parton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.