• |
ide | kryesore

Lubonja: Rreziku që i kanoset vendit nga mënyra si qeveris Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Publicisti dhe shkrimtari Fatos Lubonja thotë se Shqipëria është e rrezikuar nga qeverisja e kryeministrit Rama.


Për këtë situatë Lubonja iu referua takimit të një viti më parë të kryeministrit me një biznesmen ku ky i fundit i shprehte shqetësimin për mungesën e punonjësve. Në përgjigjen e tij, kryeministri u shpreh se kjo zgjidhet lehtë, duke marrë bangladeshas.


Sipas Lubonjës ky është një rrezik i madh që i kanoset vendit pasi edhe raportet e institucioneve ndërkombëtare e kanë renditur Shqipërinë si vendin me numrin më të lartë të kriminelëve të kapur në Europë.

“Rreziku i Shqipërisë është ajo që thotë Edi Rama, kur biznesmeni i tha s’kam punëtorë, Rama u përgjigj: “Merr bangladeshas”. Pra kthehem në një mjet që më përdor ai si bangladeshas pa gojë.

Rreziku numer 2 është se nga vitet 2018-2020 Shqipëria ishte vend kampion për kriminele të kapur në Europë. Pra këto janë dy rreziqet që po e shkatërrojnë këtë vend dhe për të shpëtuar nga kjo duhen politika të tjera”, – tha Lubonja në emisionin ‘Open’ në News 24.

7 Comments

 1. Ljuba qe nuk e ka mbaru shkollen e larte, pa formim formal e pa asnje pervoje pune ne ekzekutiv, jep leksione sesi duhet qeveris vendi.
  Njisoj si kari tjeter Bushati dhe shume kara te tjere qe dalin studiove dhe japin leksione qy nga zgjedhjet komunale ne Divjake e deri te zgjedhjet presidenciale ne US.

 2. Ljuba qe nuk e ka mbaru shkollen e larte, pa formim formal e pa asnje pervoje pune ne ekzekutiv, jep leksione sesi duhet qeveris vendi.
  Njisoj si kari tjeter Bushati dhe shume kara te tjere qe dalin studiove dhe japin leksione qy nga zgjedhjet komunale ne Divjake, zgjedhjet presidenciale ne US, lufta ne Ukraine, urbanistika Tiranes, ligji dhe drejtesia, futbolli, mjekesia….

  1. Ik mor te qofsha rental rilindës bastard, nuk e shef se ckarlliqe po flat edi Rama po merresh me Kate qe those te verteten. moterqirat si TY e shkqterruan kete vend

  2. Ljuba eshte nje rrot kari qe se bo nona. Mbas tij vjen Arjan Cani dhe Andi Byth-thati, nipi i hysni kapos . Komplet kara

 3. Sa burre i mendshem eshte ky lubja…………. Dhe shkullakkkkkkaru……….. mos e harroni. Kur flasin keta gjithe shqiptaret mbajne frymen , te mahnisin me ato qe thone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.