• |
ide | kryesore

Procesi farsë, Rama emëron Veliajn kryetar të PS Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Erion Veliaj është emëruar kryetar i Partisë Socialiste në Tiranë edhe pse në zgjedhjet e fundit dështoi t’i jepte PS dy mandate më tepër, të cilat i ishin hequr qarkut Dibër e Gjirokastër.


Emri i tij u zyrtarizua sot nga Damian Gjiknuri dhe Blendi Klosi bashkë me emrat e drejtuesve të tjerë të PS në 60 bashkitë e vendit.


Procesi ishte më shumë se qesharak. Nuk pati zgjedhje sipas parimit një anëtar një votë, por emërim direkt nga Kryesia e PS, duke shënuar në këtë mënyrë regres në demokracinë e brendshme të PS-së.

S’ka më asnjë dyshim që PS-ja sundohet prej kohësh vetëm nga një njeri, Edi Rama, i cili po me të njëjtin model autoritar sundon edhe Shqipërinë. Më poshtë lista e kryetarëve në bashkitë e tjera të vendit. ©LAPSI.al

Shkodër- Ilmi Lakti Mirela Petani
Malësi e Madhe- Lulzim Zare
Vau i Dejës- Kristian Shkreli
Puke- Anjeza Dodën, Pajtim Zeqiri
Fushë Arrës- Ervin Doda
Kukës- Anila Sokoli, Besmir Ramallari
Bashkia Has- do të përsëritet procesi
Tropojë- Egzon Bashkurtaj
Dibër- Alma Selame, Daniel Gjure
Bulqizë- Albion Gjini, Festime Mjeshtri
Klos- Armando Gjini
Mat- Hasan Pasha, Lindita Barçi
Durrës- Luan Zaza
Krujë- Redon Roshi
Shijak- Fatmir Koçi
Tiranë- Erion Veliaj
Kamëz- Rebeka Sulejmani
Vorë- Endrisa Haxhiu
Kavajë- Marinela Hajdiaj, Shpend Baromet
Rrogozhinë- Lutfi Hashari
Elbasan- Ardit Demiri, Amira Urupi
Belsh- Maringlen Bali
Cërrik- Tomorr Zaimaj
Peqin- Bukurosh Maçi
Gramsh- Enis Zani
Librazhd- Fatbardha Qatja
Përrenjas- Haxhi Çollaku
Berat- Valbona Zylyftari
Dimal- Adelina Vangjeli dhe Albana Kora
Kuçovë- Gentjan Qafoku, Renata Baçi
Polican- Erjon Zylyftari, Sara Satka
Skrapar- Edmond Omeri dhe Xhanina Kushova
Pogradec- Erion Thëngjilli
Maliq- Orlind Demollari, Rudina Brego
Korçë- Anxhela Tao dhe Petrika Tollfuçi
Devoll- Genti Lakollari dhe Zerina Sinani
Pustec- Kateriana Ago, Sandri Nikolla
Kolonjë- Eraldo Xhelili
Gjirokastër- Gentjan Llogo dhe Mihare Lapa
Dropulli- Kristo Vorsane
Libohovë- Dhurata Demiri, Jani Memo
Përmet- Ervin Tuçi
Këlcyrë- Hodjan Selmani
Memaliaj- Edmonda Harizi
Tepelenë- Dino Selimi, Kleona Bahja
Vlorë- Admir Malaj
Selenicë- Nertil Bellaj
Himarë- Rispërsëritje të procesit
Delvinë- Izet Sinaj
Finiq- Thoma Kallojeri
Sarandë- Elron Gjoni
Konispol- Kristo Mallanezo
Lezhë- Florian Gjini
Kurbin- Benard Palaj
Mirditë- Marjana Prenga, Reunar Kolaj
Fier- Adela Hysenaj, Ramion Kurti
Lushnje- Merjeme Dervishi, Erges Krakulli
Divjakë- Agim Maka
Patos- Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj
Roscovec- Ripërsëritje të procesit
Mallakastër- Zamir Malasi


6 Comments

  1. qëndrimi i tij dyshues ndaj gjithkujt që merr “guximin” t’i afrohet qoftë dhe për ta mbështetur apo krijuar aleancë me të, në këto momente të “vetmisë së madhe”, i shpallur “non grata” familjarisht nga SHBA dhe i izoluar nga BE e të djathtët e PPE. Por është dhe një “sindrom” i krijuar gjatë 25 viteve kur Berisha ishte anëtar dhe sekretar i PPSH në kohën e diktaturës, kur për të mbijetuar apo depërtuar në “Bllok”, duhej të bëje sytë katër, por dhe të “sakatoje” ndonjë duke e internuar apo dëbuar jashtë Tirane.

  2. Per i paemer i ores 20:48 pyeti zonjat nga shtepia se si ju duka sot. Po paten verejtje e korigjojme neser. Ti vazhdo me Saliun

    1. Non grata i pashpallur i PS nuk ndryshon aspak nga non grata i shpallur i PD. Te dy jane si vellezerit siameze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.