• |
ide | kryesore

Pyetja me “kunjë” për Xhaçkën acaron Ramën, fut në “riedukim” tre muaj një tjetër gazetar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka “futur në riedukim” një tjetër gazetar, Klevin Muka nga A2 CNN, pas pyetjes që ky i fundit i drejtoi ministres Olta Xhaçka.


Gazetari i bëri një pyetje me “kunjë” Xhaçkës lidhur me respektimin e kodit të ri etik, që parashikon se një ministër nuk duhet të takohet me biznesmenë, vetëm në kushtet kur janë në prani të dy punonjësve të administratës.


Gazetari Klevin Muka pyeti Xhaçkën nëse e ka takuar bashkëshortin e saj biznesmen nën shoqërinë e punonjësve të administratës. Rama nuk e la ministren e tij të përgjigjet.

Gazetari: Zonja ministre kam një pyetje vetëm për ty, në 29 prill ka hyrë në fuqi kodi i ri etik për këshillin e ministrave i cili ndalon dhe parashikon sanksione deri në largim nga detyra për ministrat që e shkelin. Një nga pikat është që ministrat nuk duhet të takohen me biznesmenë dhe të takohen vetëm në kushte kur janë në prani të dy punonjës të administratës. Ju e keni zbatuar këtë pikë, a e keni takuar bashkëshortin tuaj biznesmen dhe investitor strategjik nën shoqërinë e punonjësve të administratës apo e keni shkelur?

Rama: Tani dëgjo, tani këtu përgjigjen do ta jap unë, do kalosh në rieduktim si Ambrozia në tre muajt e ardhshëm, nuk je i mirëseardhur në asnjë konferencë shtypi.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që ky gazetar ka bezdisur Edi Ramën. Një muaj e gjysëm më parë, në prani të një tjetër ministri, Ulsi Manjës, Rama u shtang nga pyetja e gazetarit Muka, dhe dha një përgjigje që kuptimin ia di vetëm ai.

Lexo më tej: Video/ Gazetari që shtangu Ramën me pyetjen për Ulsi Manjën 

©LAPSI.AL 20 Comments

  1. I mbron Evropa te drejtat e pedeve dhe pedofilave dhe nuk.pjerdh per lirine e shtypit ne kete vend! Ose gazetaret jane aq te pa shkolluar saqe nuk dine ta kerkojne te drejten e fjales!

 1. Vete ja keni shiture votat ketijë rruspijes se gjatë….
  Bashkë me kuçkat e haremit te gonorrese xhaçkat çuçkat e gojoret e tjera.
  Skeni parë asgjë akoma.
  Popull legen utorak milet.
  Me kurva janë ata që votojnë këtë lloje qelbësire te ndyrë.

  1. nuk ka me popull kurve se ata qe i shkojne mbrapa malokut non grata,nje hajduti dhe krimineli nga tribute veriore te Shqiperise

 2. Bravo Kledi, ke fituar respektin e shume njerezve dhe te lutem kete situate shantazhi qe ben ky palo kryeminister raportoje te institucionet nderkombetare qe mbrojne gazetarine dhe fjalen e lire! Ti ke mision te informosh njerezit, ta garanton kushtetuta qe ky spurdhjak hajdut ordiner e harron maje plehut te korrupsionit kriminal ku eshte dirigjent!

 3. Duhet te sillen te gjithe gazetaret kshu me kete palo njeri qe te marri vetem meron me veliun ne konferenca

 4. Sa here,qe zihet ngushte,se nuk din te jape nje pergjgje alla skerfyllese,per t’i mbyllur gojen edhe gazetareve te tjere,vepron me gjoja denime te tilla!!!! Per te qesh,e per te qare.Ky kryeminister,meriton nje neglizhim te plote,nga gazetaret,duke mos i shkuar neper konferenca pershtyp,natyrisht,perjashtohen gazetaret e mediave te Fuges & Co.

 5. “FOTO HISTORIKE: Sot PD kërkoi, që burgu i Spaçit dhe i Tepelenës të shpallen Muze Kombëtar.

  Mos harroni tek burgu i Tepelenës të vini këtë foto si kujtim me shënimin: “Kjo ishte qelia ku u burgos për herë të parë një kryetar opozite, me urdhër nga Presidenti Berisha”,Nje gazekar i salihut te bashkim ulaj mik i familjes berisha ben pyetje qe nuk kishin lidhje me konferencen e shtypit,shtoji dhe nje gazekar nuk njeh as lirine e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *