• |
ide | kryesore

Rama për mos hapjen e negociatave: Jam i qetë, BE ka hallet e veta

-Instant, Lajme, Të fundit

Duke u ndalur tek fillimi negociatave kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria do të vijojë të bëjë detyrat dhe objektivi është pikëpamja e Komisionit Europian. Rama theksoi se është në dorë të tyre se kur vendosin datat dhe po ashtu për çfarë është arritur dhe çfarë nuk është arritur.


“Për sa kohë jemi në rregull me detyrat e shtëpisë jam i qetë. Se e di që është fakt i thjeshtë se BE është një krijesë me tekat e veta dhe me hallet e veta. BE ka kapriçot dhe dobësitë e veta. Unë jam tërësisht i qetë që ne e kemi bërë tonën dhe do vazhdojmë ta bëjmë tonën. Në Bruksel bashkë me kolegët e tjerë me Vuçiç dhe Dimitar Kovačevski kemi bërë më të mirën”, tha Rama.


Për sa u përket akuzave të opozitës për investimet strategjike nga bashkëshorti iministres Olta Xhaçka, kryeministri Edi Rama theksoi se opozita do të vijojë me akuzat, por ai është i qetë.

Rama theksoi se “vesi del me shpirtin” dhe ata nuk do ndryshojnë kurrë.

“Kjo tërheqja zvarrë për të bërë përbaltje publike është një praktikë që nuk do të ndryshojë. Zgjedhja jonë është e thjeshtë dhe e përcaktuar. Ne ose do bëjmë punët duke qenë të vetëdijshmë për atë që jemi. Kemi të metat tona ose do merremi me këta. Në veten time e kam të qartë çdo minut i humbur është mëkat i madh. Le ta gjykojnë institucionet” tha Rama

29 Comments

 1. Qetesia eshte gje e mire qe duhet pasur ne vendime te tilla kaq te rendesishme qe mendoj qe do e kemi driten jeshile

  1. Jemi mjeranet e bodrumit. Jetojme me buken e Veliajt.mos na e vini re.Mos na lexoni

  2. Cdo minute e humbur per tia shtrenguar litarin fytit atij qe quhet “popull shqipta” dhe kauzes se popullit shqiptar, eshte mekat i madh.
   Primare per ne jane shkerdhimi me gjithe cka i Kombit, shoqerise se ketij populli, alienimi i individit, sundimi i perjetshem i pushtetit te parase, me ndihmen e kraut ushtarak te Natos.

 2. Shqiperia nga ana e saj ka permbushur te gjitha detyrat e veta tani eshte ne doren e BE nese do na jape mundesine

 3. ata te njejtin muhabet kane , te i njejta vrime i bien here kapen me nje ceshtje sja dalin fillojne me nje tjeter

 4. ne jemi shume afer antarsimit tone ne bashkimin europian dhe vetem vetoja na pengonte tani e kemi rrugen e hapur

 5. Te gjitha kriteret qe BE na i vendosi neve i kemi plotesuar te gjitha dhe shpresojme te futemi sa me pare ne BE

 6. Her tjeter Be te mendohet me mire per vendimet qe jep sepse ne i plotesuam te gjitha kriteret qe Be na vendosi

 7. Dhe pse negociatat kete vite nuk u hapen me do te punojm akoma dhe me fort qe vicin tjeter negociatat te hapen e te behemi pjes e be

  1. Na myti llumi kristaqit me tao palla spiropalla bythshpuarpatronazhista thotë:

   Po nuk futesh ne be me vota te blera medrejtesi te korruptuar me polici ne sherbim te krimineleve me patronazhist spiun te paguar ngapolitika jote kurse detyrat I ke here duke vjedhur me koncesione VA bej te qart shushunjave neokomuniste bashke me skizofrenin qe per fat te keq kryetrapi krye minister I te gjith a kohrave drejton shqiperine

 8. Mesazhet e mesiperme jane kaq optimiste sa m’u duk sikur jetoj ne Finlande, vendi i pare ne bote ku njerezit ndihen te lumtur.

  Shqiptaret genjejne shume, por viktima te genjeshtrave shpesh jane ata vete.

  Padyshim qe cdo lajm nga BE per te gjithe eshte i mirepritur, por hapja e negociatave nuk eshte hyrje ne BE. Ka nje rruge te gjate qe Turqia po e pershkon me dekada e eshte larg BE-se.

  Uleni enthusiazmin e madh, ne menyre qe zhgenjimi te mos jete shume i madh, si ne keto 30 vite. Ka shume propagande dhe eufori per te mbuluar jo vetem hallet e BE, por edhe situaten e brendeshme ne vendet e Ballkanit Perendimor.

 9. Kurre me pataten e kalbur🤡Shqiperise nuk i hapen negociatat😤😤😤 thotë:

  Te vetmin kriter qe ka plotesuar 🤡Edi Rama eshte se ka nje qeveri me ministre te veshura me MENDAFSh deri tek underwear Qe eshte dhe kriteri kryesor I patates de kalbur qe qelb ptyyyu!!Duke filluar nga Spiropali qe u fut ne politike me fyture te palare dhe tani perdor Kremin per poshte e lart nga 500$ e veshur ne mendafsh qe dhe senatoret qe kane 100 fishin e rroges se SpiroP..,,,,,,nuk kane 1/100 e garderobes se SpiroP…,!!!kriteri tjeter qe ka plotesuar eshte se ka mbledhur rreth vetes kryehajdut qe vetem ai I Ka per zemer!!Pastaj kryeqelbesirat qe mbledh dhe Hedh eshte dhe nje realizim tjeter I patates se kalbur ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.