• |
ide | kryesore

Fitoi në Tiranë me bizhuterinë e saj të dedikuar: vajza e Mourinhos krijon linjën e saj në botën e modës

-Instant, Sport

Kur babai yt është një nga trajnerët më të famshëm në botë dhe ti quhesh si gruaja që i ka qendruar në krah prej një jete, pra si e ëma, tashmë e ke të qartë që rruga jote është e shënuar. Për ty do të flitet gjithmonë si “e bija e” dhe mbiemri juaj do të dalë gjithmonë përpara jush. Në atë pikë, përpara janë vetëm dy rrugë: të jetoni me të dhe të vazhdoni rrugën tuaj, ose të shtypesh nga emri që mban. Matilde Mourinho ka zgjedhur opsionin e parë. Ajo studioi, jetoi një fëmijëri dhe adoleshencë të cliruar, veçanërisht në Angli, dhe më pas vendosi se cila do të ishte e ardhmja e saj: krijoi një linjë bizhuterish.


E ndërsa Mou po fitonte Conference League në Tiranë në fund të majit, Matilde po merrte gjithashtu trofeun e saj personal. Ndërkohë, ajo i dhuronte babait të saj dhe të gjithë lojtarëve një byzylyk ekskluziv me vendin dhe datën e finales në Tiranë kundër Feyenoord, më pas mori komplimentet nga shtypi anglez, që nuk është asnjëherë shumë i butë, për linjën e saj eko, të krijuar prej ari të ricikluar, diamante të rritur në laborator, procese transparente dhe ambalazhe miqësore me mjedisin.


Sigurisht që të kishte të atin si imazh kryesore e ka ndihmuar, por, siç e kanë vënë në dukje edhe revistat e rëndësishme të modës në Angli, fakti që në moshën 26-vjeçare ajo arriti të krijojë linjën e saj dhe po vendoset në një sektor kaq konkurrues nuk është diçka e vogël. Gjithashtu sepse marka quhet “Matilde Jewellery” dhe mbiemri i babait nuk figuron në emër, gjë që do të kishte përfaqësuar një rrugë më të shkurtër. Marka e vajzës nuk ka mbushur ende as dy vjet, në këtë sektor konsiderohet si një nga risitë më interesante Under 30, aq sa mori, nëntorin e kaluar, çmimin e markës në zhvillim të vitit, në Professional Jeweller Award.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.