• |
ide | kryesore

Masakra në Athinë/ Del foto e shqiptarit që hapi zjarr

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ky është Adil Tefa, shqiptari që ishte në “Mercedes-Benz” dhe hapi zjarr ndaj motorit mbrëmjen e kaluar në Athinë, duke vrarë një shqiptar tjetër. Mësohet se ai ishte babai i një vajze 25 vjeçe dhe pronar i një biznesi në zonë, një servish makinash.Shqiptari hapi zjarr i pari pas një konflikti që sipas mediave greke nisi si sqarim. Më pas babai i shqiptarit që ishte në motor qëlloi mbi të duke e plagosur.

Lexo më tej: Masakra me 3 shqiptarë të vrarë në Athinë, çfarë dihet mbi ngjarjen 

Ndërkohë që ai përpiqej të arratisej, plagosi dy policë që i dolën përpara.

2 Comments

  1. Qfar kohe te kqija kan ardh per shqipetar…! sot ne prendim ti thush dikujt se jom nga shqiperia ka munsi te ik nga me vrap nga ty…!!! drog, hajni, plakitje, prostitucion, vrasje, grupe mafioze, shoqeri e degraduar, dhe kur lideri ka vjedhur ikonat per tu pasuruar ne france… Me kujtohet thanja e e te madhit tone,, Gjergj Fishta”nuk po e shkruaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.