• |
ide | kryesore

Përparon zjarri në zonën e Torovicës, rrezikojnë të digjen dy shtëpi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Me rritjen e temperaturave, situata nga zjarret është shfaqur problematike nga veriu në jug të vendit. Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm vijon të mbetet aktive vatra e zjarrit në zonan e Kolajakajve në Torovicë të Lezhës. Në terren janë angazhuar forcat e zjarrfikësve, të policise dhe kanë mbërritur forcat e ushtrisë, për të vënë nën kontroll flakët.


Si pasojë e përhapjes së zjarrit rrezikojnë që të digjen dy shtëpi, të cilat në momentet që flasim janë të pabanuara.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.