• |
ide | kryesore

Shënohet një viktimë nga koronavirusi, shtohen të shtruarit në spital

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vijon të rikthejë shqetësime pandemia e koronavirusit në vendin tonë pas ditësh të tëra qetësie dhe me norma të vogla infektimi. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit një tjetër pacient humbi jetën nga Covid-19 duke e çuar në 3,502 numrin e fataliteteve që nga nisja e pandemisë. Ndërkohë, nga 1424 testime të kryera gjatë ditës së fundit, 549 prej tyre rezultuan të infektuar, ndërsa të shëruarit janë 297.


Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 23 pacientë.


1 Comment

  1. Te merkuren komiteti do te dale qe te proklamoje situaten e renduar si dhe do te ndaloje grumbullimet me jo me shume se 10 persona .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.