• |
ide | kryesore

Berisha: PD do të mbetet pro-amerikane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha deklaroi se Partia Demokratike do të mbetet një forcë politike pro-amerikane.


Ai theksoi se askush s’mund të caktojë kryetarin e Partisë Demokratike dhe deputetët e saj, pasi këtë e bëjnë vetëm demokratët.


“PD do të mbetet forcë politike pro amerikane. Askush s’mund të caktojë kryetarin e PD-së, dhe deputetët e saj.

Ky nuk është standardi i SHBA-së por i një grupi të caktuar që mori përgjigjen e merituar nga demokratët shqiptarë.”- tha Berisha në emisionin ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv.


3 Comments

  1. Duke shmangur vendimin për gjykimin e Salianjit, ai kërkon t’u thotë mbështetësve të vet, se kush është me të është i paprekshëm, dhe të gjithë do mendojnë se një gjykatë që nuk ka këllqe të ndëshkojë Salianjin, si do ketë këllqe të ndëshkojë Saliun.

    Provat janë sheshit. Ka 24 orë që riprodhohen pa asnjë drojë prej Sali Berishës. SHBA ka tridhjetë vjet që i ka identifikuar këto sjellje.Pd e ktheve ne celule terrorriste njelloj si Isis

    1. Minues demokracie, perfshire ne korrupsion masiv, hajdut dhe shkaterrimtar te prones private dhe shteterore, furnizues me nafte te makines ushtareke te Miloshevicit, shkaterrues i ushtrise shqiptare etj…. NUK mund te jesh pro amerikan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.